8000 TL laptop önerisi

Radre

Centipat
Selamlar, yeni bir laptop almayı düşünüyorum. Bütçem 8000 - 8500 TL civarı. Bir süredir araştırıyorum ASUS X571GT ürünü ilgimi çekti. Ürünün farklı kodlarda olan versiyonları var, indirimli fiyatları yakın ama birinin indirimsiz fiyatı çok daha fazla fakat ana özellikleri aynı gözüküyor ben aradaki farkı çözemedim linkleri buraya bırakıyorum farkını söylerseniz sevinirim.
1. https://www.hepsiburada.com/asus-x5...-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV00000NXH1T.

Fazla fiyatlı 2. https://www.hepsiburada.com/asus-x5...-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV00000T3V76.

Bu ürünü seçmemin sebebi diğer oyuncu laptoplarına göre şık gözüküyor hem de özellikleri benim için yeterli. Ekranı da 120Hz sanırım. Global bir marka olmasını tercih ediyorum ama aynı fiyatlarda 10. nesil işlemcili Excalibur ve Monster ürünleri var. Çok kararsız kaldım. ASUS önerir misiniz? Uzun ömürlü olsun istiyorum uzun yıllar kullanabileyim. i7 ve 16 GB RAM olsun isterim. Sizin laptop önerilerinizi bekliyorum, bir de şu dönemde almak mantıklı mı yoksa biraz daha beklemeli miyim? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
Birincisi biraz daha beklemenizi öneririm. Eğer acil değilse en azından bu Covid-19 muhabbeti bitene kadar. İkinicisi ise eğer seyyar kullanmayacaksanız, o fiyat bandında masaüstü bilgisayar toplamanızı öneririm. Hevesinizi kırmak gibi olmasın, Laptop gaming veya günlük kullanım olsun masaüstü bilgisayar kadar uzun ömürlü olmuyor. Elbette istisnalar vardır sözüm meclisten dışarı ancak genellemeye vurduğunuzda sonuç böyle. Şunu öneriririm; Beğendiğiniz gaming laptopların "Benchmark" testlerinde ki değerlerine bakıp, sonuçları karşılaştırmanızı öneririm. Laptop şart değilse tabi ki masaüstü toplayın derim!

Oyun oynamak, grafik performansı gerektiren şeyler yapmak gibi amaçlarınız varsa ve sizin için uzun vadede performans ekrandan daha önemliyse kesinlikle 1660ti ekran kartlı bir laptop almanızı öneririm. Attığınız modellerde ekranlar 120hz olduğu için ekran kartından kısmışlar, tabi 1660ti laptoplarda 8k bütçeye ram 16 olmayabilir ama sonradan eklenebileceği için arka plana atıyorum.

60hz ekran olması sorun değilse sizin için bu cihazı alabilirsiniz.

Hala karar vermiş değilim, Asus'un yeni piyasaya çıkacak olan modelleri ilgimi çekti. Fiyat ve donanım açısından çok iyi fakat hala aklımda soru işaretleri var. İntel yerine Ryzen tercih edilebilir mi, bir de o donanıma 60hz ekran koymaları beni biraz üzdü. Yüksek fps değerleri alsak bile ekran yüzünden bir anlamı olmayacak, üstüne yırtılmalar bile olabilir diye düşünüyorum. Siz yeni Asus modelleri hakkında neler düşünüyorsunuz?

Hala karar vermiş değilim, Asus'un yeni piyasaya çıkacak olan modelleri ilgimi çekti. Fiyat ve donanım açısından çok iyi fakat hala aklımda soru işaretleri var. İntel yerine Ryzen tercih edilebilir mi, bir de o donanıma 60hz ekran koymaları beni biraz üzdü. Yüksek fps değerleri alsak bile ekran yüzünden bir anlamı olmayacak, üstüne yırtılmalar bile olabilir diye düşünüyorum. Siz yeni Asus modelleri hakkında neler düşünüyorsunuz?

Bence yeni Asus modelleri hem fiyat olarak hem performans olarak çok ideal. Şahsen 60Hz olduğu için tercih etmedim şuan kullandığım laptopta 60Hz ekrana sahip GTX 1650 ekran kartı var bu ekran kartıyla pek sorun etmiyorum ama GTX 1660TI ile 60Hz ekrana sahip bir laptop almak istemiyorum. Fiyatına göre çok çok başarılı görünüyor ürün. 4.nesil Amd Ryzen işlemciler testlerde gayet başarılı i7 10750H işlemciden bile performanslı duruyor. 60Hz ekran olmasa şuan düşünmeden almıştım bile.

Bence yeni ASUS modelleri hem fiyat olarak hem performans olarak çok ideal. Şahsen 60Hz olduğu için tercih etmedim şu an kullandığım laptopta 60Hz ekrana sahip GTX 1650 ekran kartı var bu ekran kartıyla pek sorun etmiyorum ama GTX 1660 Ti ile 60Hz ekrana sahip bir laptop almak istemiyorum. Fiyatına göre çok çok başarılı görünüyor ürün. 4.nesil AMD Ryzen işlemciler testlerde gayet başarılı i7 10750H işlemciden bile performanslı duruyor. 60Hz ekran olmasa şu an düşünmeden almıştım bile.

Tamamen katılıyorum! 60 Hz ekran olmasa bende almıştım, performans olarak 10. nesil i7'den iyi, ekran kartı kafa kafaya ve 4 bın TL fark var, sadece ekran ve 8 GB RAM eksiğinden dolayı. Sadece AMD 4 serisi yeni çıkmaya başladığı ve fiyat olarak Intel'den daha düşük geldiği için diğer modelleri de görmeye meraklıyım. Bu yüzden acele etmıyorum. MSI nasıl getirecek mesela? Kendimede termin süresi olarak haziran sonu belirledi. Forumda haziran sonunda %30 ek vergi geleceği konuşuluyor, fazla merak iyi değildir, çok bekleme diyebilir; kıymetlilerimiz :)

Hala kararsızım ama sanırım bu ürünü alabilirim. Şu an fiyatları oldukça iyi. Ryzen işlemciler de kağıt üstünde iyi gözüküyor. 8279 TL 1660ti olan modeli var, ama 60hz ekran olduğu için tercih etmek istemedim. 7400 TL 1650ti olan model işimi görür diye düşünüyorum. Ya da almışken 1660ti mı almalıyım? Aldıktan sonra bir 8gb ram daha eklerim. Ram yükseltmesini garantiyi bozmadan nasıl yapabiliriz?

Hala kararsızım ama sanırım bu ürünü alabilirim. Şu an fiyatları oldukça iyi. Ryzen işlemciler de kağıt üstünde iyi gözüküyor. 8279 TL 1660ti olan modeli var, ama 60hz ekran olduğu için tercih etmek istemedim. 7400 TL 1650ti olan model işimi görür diye düşünüyorum. Ya da almışken 1660ti mı almalıyım? Aldıktan sonra bir 8gb ram daha eklerim. Ram yükseltmesini garantiyi bozmadan nasıl yapabiliriz?
Serviste 118TL karşılığında yapılıyor RAM yükseltmesi. Almışken biraz daha bekleyip bütçenizi biraz daha artırabilirseniz 1660Tİ ekran kartlı modelinin 120 veya 144Hz ekranlı modellerini beklemenizi tavsiye ederim. 1650Tİ alacaksanız Ryzen 7 4800H işlemcili olan için o kadar fark vermeyin derim. Ryzen 5 4600H, İntel i7 9750H işlemciye denk model.

Bu bilgisayarı alıp RAM ve HDD ekleyip daha uygun fiyata getirebilirsiniz.

Geri
Yukarı