8000 TL Monitör Dahil 2K Sistemi Toplama

ilkay23

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle yaptığım araştırmaya göre GPU ve monitör tercihlerim şunlardır : MSI GeForce RTX 2060 VENTUS XS 6G ve AOC 31,5" CQ32G1

İşlemci konusunda çok kararsızım zira yukarıdaki 2 parçayı aldıktan sonra elimde 2700-3000 Lira gibi bir meblağ kalacak ve de intel işlemcilere göre amd sürümlerini pek takip ettiğim, bildiğim söylenemez. Üstelik bu anakart için de geçerli. Bu 2 ürüne uygun gelebilecek işlemci, anakart, RAM(16G), kasa vs. gibi parçaları geriye kalan bütçe çerçevesinde önere bilirseniz çok sevinirim.

Ayrıca monitörün Freesync özelliğini kullanamayacağımın farkındayım, asıl merak ettiğim husus display port ile G-sync aktif edebilir miyim ve ne gibi değişikliklerle karşılaşırım. Monitör ve GPU'yu özellikle seçmeye çalıştım fakat herhangi bir uyum sorunu vs. olur mu o konuda pek bir bilgim yok. Şimdiden teşekkürler.

Koltuk, müzik çalar, xenon farsız D klas araba almak istiyorsunuz gibi geldi.
O bütçe ile o iki parçayı alıp kalanları tamamlamak istiyorsunuz tamam ancak sistem ne amaçla toplanıyor? Oyun ise zaten 2K çözünürlükte o ekran kartı ile verimli oyun oynayamazsınız (yüksek grafiklerde yüksek FPS ile) Bunun yarı sıra diyelim PSU dahil 80+ Bronze bir Kasa alabildik 600W felan 600-700TL diyelim. Kaldı 2000 civarı. Yani bu sisteme gidip 2.Nesil Ryzen 2600 ve B450 alsanız depolamaya ve RAM'e para kalmayacak ve parçaların daha düşüğü aşırı mantıksız olacak. Yani enteresan bi durum, bilemedim..

GPU özellikle Rtx almak istiyorum ray tracing özelliğinden faydalanmak için. O yüzden hiç amd kartlarına bakmadım bile. Kalan bütçeye uygun ve de seçilen 2 parçaya eşdeğer bir sistem olmayacağını aşağı yukarı tahmin edebiliyorum fakat 1500 lira civarı bir işlemci, 600-700 lira civarı bir psu ile çok sırıtmayacağını düşünüyorum sonuçta 8000 lira az para değil, çok extreme bir durumda en fazla 500 lira daha fazla koyabilirim ama onun üstüne bütçem el vermiyor. Gerekirse ssd almadan bir süre idare etmeye çalışırım diye düşündüm. Siz ne dersiniz?

Öncelikle yaptığım araştırmaya göre GPU ve monitör tercihlerim şunlardır : MSI GeForce RTX 2060 VENTUS XS 6G ve AOC 31,5" CQ32G1

İşlemci konusunda çok kararsızım zira yukarıdaki 2 parçayı aldıktan sonra elimde 2700-3000 Lira gibi bir meblağ kalacak ve de intel işlemcilere göre amd sürümlerini pek takip ettiğim, bildiğim söylenemez. Üstelik bu anakart için de geçerli. Bu 2 ürüne uygun gelebilecek işlemci, anakart, RAM(16G), kasa vs. gibi parçaları geriye kalan bütçe çerçevesinde önere bilirseniz çok sevinirim.

Ayrıca monitörün Freesync özelliğini kullanamayacağımın farkındayım, asıl merak ettiğim husus display port ile G-sync aktif edebilir miyim ve ne gibi değişikliklerle karşılaşırım. Monitör ve GPU'yu özellikle seçmeye çalıştım fakat herhangi bir uyum sorunu vs. olur mu o konuda pek bir bilgim yok. Şimdiden teşekkürler.
aldığınız ekran kartının biraz daha fazla fiyatına RTX 2070 seviyesinde RX 5700XT alınabilir monitöre ise hemen hemen aynı özelliklere sahip tek görünüş farkı olan indirimdeki MSI nin bir monitörünü öneriyorum (Linkler aşşağıda)
işlemci ise R5 3600 fiyat 7500 tutuyor zaten isterseniz 3600x de alırssınız ama ben o parayı kasaya bıraktım ve CPU soğutucuya siz karar verin.
Anakartta ise B450 Tomahawk max öneriyorum yeni ve güncel bir anakart işinizi görecektir.
16 GB DDr 4 ram 3000 MHz
700W indirimdeki +80 PSU

Bu sistem önerdiğinizden çok daha uygun ve performanslı bir sistem.
Oyunlarda tam deneyim sağlayacaktır.

2648 lira yapıyor.İsterseniz ssd yükseltebilirsiniz , rami 2x alacaksınız.

2648 lira yapıyor.İsterseniz ssd yükseltebilirsiniz , rami 2x alacaksınız.
Bu sistem ile 2K'da neredeyse hiçbir oyunu akıcı oynayamaz zevk alamaz bence .

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı