8000 TL Monitör Dahil 2K Sistemi Toplama

Sizi tenzih ederek söylüyorum, evet attığınız ürünler aynı, tek farkı n11'in fiyatlandırması o kadar. Bir arkadaş bu ürünlere layık bir işlemci koymam gerektiğini ima ederek bir şey yazmıştı, sizi de sadece koyduğunuz işlemciden belki daha iyisini koyabileceğimi belirtmek için alıntılamıştım.

Ayrıca ben hala bu ekran kartı ve monitörün 144hz'de tatmin edici fpsler vereceğine inanıyorum, 2070 ile 2060'ın arasında maksimum 12-15fps aralığı var, ama fiyat aralığı çok fazla. O yüzden önceliğim kartı yükseltmek değil, bu ürünlere uygun diğer parçaları bulmak.
Yani 9000 lira bütçeye sahip olsaydınız anakart MSI B450 Tomahawk Max, işlemci de Ryzen 5 3600 olurdu tadından yenmezdi o zaman sistem. 8000 lira bütçeye söylediğiniz parçaları koyduğumuz zaman böyle bir sistem ortaya çıkıyor. Malesef her şey paraya dayalı.

Benim tavsiyem de bu yöndedir fakat biraz daha bütçeyi aşabilirse öyle bir TN panel 1920x1080 165hz monitör yerine bence benim alta bırakacağım Samsung QHD 2K 144hz 27 inç monitör daha mantıklı geldi bana . Sadece ekstra bir 465 TL ama o monitörden çok daha iyi diye düşünüyorum. (Aslında bu sisteme bence de 1080p 165hz daha mantıklı ama arkadaş öyle düşünmemiş.)

Önerdiğiniz ürünler doğrultusunda biraz toparlamaya çalıştım, araştırdım ve kasa hariç şöyle bir sonuca ulaştım;

Ram: CORSAIR 16GB 3200MHz
Ssd: Samsung 500GB 860 EVO
CPU: Ryzen 5 3600
PSU: MSI B450 TOMAHAWK MAX
Monitör: AOC 31,5" CQ32G1
GPU: RTX 2060 VENTUS XS 6G

Yalnız bunların hepsi 8842 lira tutuyor, üstelik kasa hariç. Eminim bu ürünleri farklı sitelerden toplayarak fiyatı 8500'e kadar indirebiliriz fakat henüz kasayı bile içine katmadım. Ssd ve ram'i bizzat kendim seçtim fakat yukarıdaki ürünlere göre sizin de fikrinizi merak ediyorum. Sizce fiyatta oynama sağlayacak ne gibi bir değişiklik yapabiliriz?

Edit: Linki koyarken CPU fiyatı 1542 liraydı, az önce yorumu yaptıktan sonra sayfayı yeniledim, indirim gelmiş, 1379 lira olmuş... Ey büyük allahım :)

Önerdiğiniz ürünler doğrultusunda biraz toparlamaya çalıştım, araştırdım ve kasa hariç şöyle bir sonuca ulaştım;

Ram: CORSAIR 16GB 3200MHz
Ssd: Samsung 500GB 860 EVO
CPU: Ryzen 5 3600
PSU: MSI B450 TOMAHAWK MAX
Monitör: AOC 31,5" CQ32G1
GPU: RTX 2060 VENTUS XS 6G

Yalnız bunların hepsi 8842 lira tutuyor, üstelik kasa hariç. Eminim bu ürünleri farklı sitelerden toplayarak fiyatı 8500'e kadar indirebiliriz fakat henüz kasayı bile içine katmadım. Ssd ve ram'i bizzat kendim seçtim fakat yukarıdaki ürünlere göre sizin de fikrinizi merak ediyorum. Sizce fiyatta oynama sağlayacak ne gibi bir değişiklik yapabiliriz?

Edit: Linki koyarken CPU fiyatı 1542 liraydı, az önce yorumu yaptıktan sonra sayfayı yeniledim, indirim gelmiş, 1379 lira olmuş... Ey büyük allahım :)
Bence attığım sistemi almanız sizin için daha iyi olur daha fazla verim alırsınız performans bakımından ve rekabetçi oyunlar oynayacaksanız 24 inçi geçmemenizi öneririm zira büyük bir monitör tercih ederseniz ekran fazla büyük olduğu için rakiplerinizi görmekte zorluk yaşarsınız ve dikkatınız dağılır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı