8000 TL monitörlü sistem toplama

Berke Metin

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selamlar arkadaşlar, malumunuz üniversite tercih sonuçları açıklandı ve benim bölümüm Yeditepe Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik. Bölümümde sunum dışında fazla bilgisayar kullanılacağını düşünmüyorum fakat yine de tam karar veremedim laptop mu PC mi alsam diye. Çünkü genelde pek dışarı çıkmayan biriyim ve laptopların ısınma, bakım derdiyle pek uğraşmak istemiyorum. Eski bir laptop sahibi olduğum için laptopların rahatlığının farkındayım ama yüksek performans verebilecek iyi bir PC istiyorum ve üniversite için şart değilse de gene sistem almayı düşünüyorum. Alta birkaç tane düşündüğüm sistem ve laptopları atacağım. Düşüncelerinizi belirtirseniz çok mutlu olurum :) bu arada hazır sistem toplayacağım ayrı ayrı parça toplamak istemiyorum. Ayrıca attığım 2 sistemin Teknobiyotik olma sebebi iyi olduklarını düşünmem ve sinerjinin sistemlerinin fiyatına göre güçsüz olup İncehesap'ın da kasa olarak Frisby kasa kullanması.
Laptoplar.
Monster Notebook | Performans Tutkunlarına Özel Notebook'lar sırt çantası ve mouse da ekledim fiyat 7933 lira, Monster düşünmemin nedeni ömür boyu bakım olması

HP Power 15-DK0014NT Intel Core i5 9300H 16GB 512GB SSD Fiyatı bu notebook un da fiyatı çok güzel fakat 60Hz :(

Hazır sistemler.
Teknobiyotik MK3 - AMD Ryzen 5 3500X 3.6GHz, RTX2060 6GB, 16GB Ram, 512GB SSD 24" 144Hz Monitörlü Oyuncu Bilgisayarı - Oyuncu Masaüstü - Oyuncu Bilgisayarı | Teknobiyotik montaj+R5 2600+Gigabyte B450 S2H+High Power 600W PSU+klavye+mouse+hoparlör+Wi-Fi değişiklikler bu fiyat 8049 TL

AMD Ryzen 5 3500X 3.6GHz, RX5600 XT 6GB, 16GB Ram, 480GB SSD 24" 144Hz Monitörlü Oyuncu Bilgisayarı - Oyuncu Masaüstü - Oyuncu Bilgisayarı | Teknobiyotik montaj+Gigabyte B450M S2H+High Power 600W+hoparlör+Wi-Fi

İyi bir sistem öneriniz varsa veya bu sistemlerde değiştirmemi istediğiniz bir şey varsa söylerseniz çok mutlu olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hazır sistemler.
Teknobiyotik MK3 - AMD Ryzen 5 3500X 3.6GHz, RTX2060 6GB, 16GB Ram, 512GB SSD 24" 144Hz Monitörlü Oyuncu Bilgisayarı - Oyuncu Masaüstü - Oyuncu Bilgisayarı | Teknobiyotik montaj+R5 2600+Gigabyte B450 S2H+High Power 600W PSU+klavye+mouse+hoparlör+Wi-Fi değişiklikler bu fiyat 8049 TL

İyi bir sistem öneriniz varsa veya bu sistemlerde değiştirmemi istediğiniz bir şey varsa söylerseniz çok mutlu olurum.

Hocam bu sistemin Anakartını S2H yapmaya gerek yok
Sepet satırı bulunamadı diyor hocam :(

Dosya Ekleri

• lşdkfgdfg.PNG
    lşdkfgdfg.PNG
    23,4 KB · Görüntüleme: 26
Hocam bu sistemin Anakartını S2H yapmaya gerek yok
Farkındayım fakat s2h anakartın daha iyi performans verebileceği ve daha uyumlu olabileceği konusunda birkaç yazı okumuştum da, gene kötü performans vermezse onu bırakıp başka bir parçayı güçlendirebilirim 👍
Hocam bu sistemin anakartını S2H yapmaya gerek yok.

RTX'li sistem daha iyi olur diye düşünmüştüm de performans bakımından sizin sisteminize de düşüneceğim çok teşekkürler.

Farkındayım fakat S2H anakartın daha iyi performans verebileceği ve daha uyumlu olabileceği konusunda birkaç yazı okumuştum da, gene kötü performans vermezse onu bırakıp başka bir parçayı güçlendirebilirim 👍

RTX'li sistem daha iyi olur diye düşünmüştüm de performans bakımından sizin sisteminize de düşüneceğim çok teşekkürler.

RTX 2060 ile bir sistem denedim fakat 8300TL tutuyor.
Anakartı S2H alınca FPS konusunda bir artış yaşamayacaksınız.
Uyumluluk konusunda sıkıntı olabilecek olaylar şunlardır,
Örnek: İşlemci AM4 ama anakart Z390 ise uyumlu olmaz.
Veya 32 GB RAM destekleyen anakarta 64 GB RAM takmak gibi.
Farkındayım fakat S2H anakartın daha iyi performans verebileceği ve daha uyumlu olabileceği konusunda birkaç yazı okumuştum da, gene kötü performans vermezse onu bırakıp başka bir parçayı güçlendirebilirim 👍

Bu arada önerdiğim monitör sinerjide daha ucuzmuş buraya bırakıyorum.

RTX 2060 ile bir sistem denedim fakat 8300TL tutuyor.
Anakartı S2H alınca FPS konusunda bir artış yaşamayacaksınız.
Uyumluluk konusunda sıkıntı olabilecek olaylar şunlardır,
Örnek: İşlemci AM4 ama anakart Z390 ise uyumlu olmaz.
Veya 32 GB RAM destekleyen anakarta 64 GB RAM takmak gibi.

ASRock veya Gigabyte anakartlarla R5 işlemci bir sorun çıkarmaz ama değil mi hocam? Veya ayarladığım sistemlerde bir sıkıntı çıkmaz umarım.

Geri
Yukarı