8000 TL Notebook Önerisi

Bütçe
8000
Kuşkusuz bu fiyata alabileceğin en performanslı işlemciye sahip:

Başka bir şey düşünmeni önermem. İleride RAM ve depolama Upgrade'i yapman oldukça basit. :)

Piyasanın çok üstünde bir fiyat ve depolama, RAM olarak diğer markalardan daha düşük. Üstelik işlemci piyasadaki diğer ürünlerden hızlıda değil.
Ryzen 7 4700U barındıran bir dizüstü 7800TL civarına satın alınabiliyor.
M1 8 çekirdek 3.2GHz ile çalışırken rakipleri 4.2GHz ile çalışabiliyor. Tamamen marka satışı mevcut.

Kuşkusuz bu fiyata alabileceğin en performanslı işlemciye sahip:

Başka bir şey düşünmeni önermem. İleride RAM ve depolama upgrade'i yapman oldukça basit. :)
Yeni MacBook'larda RAM ve depolama yükseltmesini dahili olarak yapamazsınız. Ancak sadece harici depolama birimi bağlayabilirsiniz ama yinede 8000 TL için en iyi seçenek MacBook Air depolama sorunu harici bir disk ile giderilebilir. Ve unutmamak gerekir ki MacBook'lar zor yaşlanır.

RAM ve depolama yükseltmesini mümkün kılmamış Apple. Şaşırmadım doğrusu. Depolama harici şekilde çözülebilir. RAM olaraksa IOS platformunda 8GB RAM'in yeterli geleceğini düşünüyorum. Yine de sık render alıyorsanız 16GB belleğe sahip farklı dizüstülere bakabilirsiniz. Ben sizi üzeceğini sanmıyorum.

RAM ve depolama yükseltmesini mümkün kılmamış Apple. Şaşırmadım doğrusu. Depolama harici şekilde çözülebilir. RAM olaraksa IOS platformunda 8GB RAM'in yeterli geleceğini düşünüyorum. Yine de sık render alıyorsanız 16GB belleğe sahip farklı dizüstülere bakabilirsiniz. Ben sizi üzeceğini sanmıyorum.
Artık yeni Apple Silicon Mimarisindeki işlemciler devrim niteliğinde, işlemci birimi ile bellek birimi aynı yerde olduğu için i9 işlemciye sahip 64 GB RAM'li MacBook Pro'ları bile tokatlıyor. Ve yeni nesil Apple Silicon mimarisine sahip olan işlemciler çok çok daha iyi olacak.

Hatta önümüzdeki birkaç sene içerisinde, oyun geliştiricilerininde bu potansiyeli keşfedip, MacBook'larda oyun oynanmaz klişesini ortadan kaldıracaklarını düşünüyorum.

Geri
Yukarı