8000 TL oyun için sistem önerisi

Bora Akat

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 8 bin TL bütçem var. Sistem toplama konusunda hiç bilgim yok diyebilirim. Yani anlamıyorum ekran kartının hangisi iyi neye bakmalıyız vs. gibi. Bana 8 bin TL'ye toplayabileceğim ya da hazır toplanmış ürün önerir misiniz? Oyunları orta seviyede oynayabileceğim, sorun yaşamayacağım sistem arıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar 8 bin TL bütçem var. Sistem toplama konusunda hiç bilgim yok diyebilirim. Yani anlamıyorum ekran kartının hangisi iyi neye bakmalıyız vs. gibi. Bana 8 bin TL'ye toplayabileceğim ya da hazır toplanmış ürün önerir misiniz? Oyunları orta seviyede oynayabileceğim, sorun yaşamayacağım sistem arıyorum.

İşlemci:
Anakart:
RAM:
Kingston 8 GB 3200 Mhz DDR4 CL22 KVR32N22S8/8 Ram Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe istersen 2 tane al.
SSD:
Kasa:
Toplam 7547.27 TL tutuyor tabii RAM'i 2X yaparsan değişir.

İşlemci:
Anakart:
RAM:
Kingston 8 GB 3200 Mhz DDR4 CL22 KVR32N22S8/8 Ram Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe istersen 2 tane al.
SSD:
Kasa:
Toplam 7547.27 TL tutuyor tabii RAM'i 2X yaparsan değişir.
Ekran kartı nerede hocam

Bu sistemle League of Legends, Valorant ve Tom Clancy's Rainbow Six: Siege gibi oyunlar oynayabilirsiniz. Oynadiginiz oyunlari soylerseniz daha iyi bir şey bulabiliriz belki ama 8000TL'den biraz yukari cikmaniz gerekebilir.

İşlemci:
Anakart:
RAM:
SSD:
Ekran kartı:
Kasa:
PSU'ya para kalmadı bütçe arttırabilirseniz bu sistem sağlam oyunları bile oynatır şu an fiyatı

8.123TL

İşlemci:
Anakart:
RAM:
SSD:
Ekran kartı:
Kasa:
PSU'ya para kalmadı bütçe arttırabilirseniz bu sistem sağlam oyunları bile oynatır şu an fiyatı

8.123TL

RX 6500XT PCI-e 3 hizinda calisıcak ama sadece FPS oyunlari oynuyorsaniz yine de alinabilir.

Geri
Yukarı