8000 TL PC Toplama

Bütçe
8000 TL
Sizlerin önerileriyle sistemi 500 TL daha arttırarak bu şekilde güncelledim. Bu haliyle nasıldır?

2 adet

Güncellediğiniz sistemdeki güç kaynağı biraz sıkıntılı, daha doğrusu bu konuda epey bilgili olan Ali Rıza hocamızı referans alarak söylüyorum, aşağıdaki konuyu inceleyin bu güç kaynağıyla ilgili özellikle onun yorumlarına bakın. Fiyatının uygun olmasının bir sebebi var bu güç kaynağının.

Bu SSD hakkında pek bir bilgim yok araştırdıysanız sorun yok ama ben yine de WD BLUE öneririm, fiyatı da düşmüş. WD Green ve Blue var. Blue daha iyi. SSD'yi çıkarırsınız ayrıca alıp takarsınız takmak çok basit.

Yani kasa, güç kaynağı ve SSD daha iyi olabilir.

Güncellediğiniz sistemdeki güç kaynağı biraz sıkıntılı, daha doğrusu bu konuda epey bilgili olan Ali Rıza hocamızı referans alarak söylüyorum, aşağıdaki konuyu inceleyin bu güç kaynağıyla ilgili özellikle onun yorumlarına bakın. Fiyatının uygun olmasının bir sebebi var bu güç kaynağının.

Bu SSD hakkında pek bir bilgim yok araştırdıysanız sorun yok ama ben yine de WD BLUE öneririm, fiyatı da düşmüş. WD Green ve Blue var. Blue daha iyi. SSD'yi çıkarırsınız ayrıca alıp takarsınız takmak çok basit.

Yani kasa, güç kaynağı ve SSD daha iyi olabilir.

Bu kasa nasıl

yada

SSD yi dediğiniz gibi yapacağım.

MB511 önü mesh olduğu için hava akışı olarak oldukça iyi ben de kullanıyorum, içerisinde bulunan PSU da yeterli fakat fiyatı uçmuş iyice. Sinerji dışındaki yerlerde biraz daha uygun.

Attığınız güç kaynağının 750W olanını kullanıyorum memnunum. Forumda da birçok konusu var. Gold olması ayrı bir avantaj bu fiyata. İyi bir model. Ama PowerBoost kasa için aynı şeyi söyleyemem kasa önü cam sanırım. Başta seçtiğiniz model gibi önü açık yani mesh bir kasa hava akışı için daha iyi olabilir.

Mesela burada biraz daha uygun bu ARGB olan değil tabi ama aynı sayılırlar o hariç.
Hatta 1097, 1160 TL gibi fiyatlara da satılıyordu 3 4 gün önce. Bir anda fırlamış. 1300 fazla geldi o sebeple.

MB511 önü mesh olduğu için hava akışı olarak oldukça iyi ben de kullanıyorum, içerisinde bulunan PSU da yeterli fakat fiyatı uçmuş iyice. Sinerji dışındaki yerlerde biraz daha uygun.

Attığınız güç kaynağının 750W olanını kullanıyorum memnunum. Forumda da birçok konusu var. Gold olması ayrı bir avantaj bu fiyata. İyi bir model. Ama PowerBoost kasa için aynı şeyi söyleyemem kasa önü cam sanırım. Başta seçtiğiniz model gibi önü açık yani mesh bir kasa hava akışı için daha iyi olabilir.

Mesela burada biraz daha uygun bu ARGB olan değil tabi ama aynı sayılırlar o hariç.
Hatta 1097, 1160 TL gibi fiyatlara da satılıyordu 3 4 gün önce. Bir anda fırlamış. 1300 fazla geldi o sebeple.

Dediğiniz gibi kasa iyi ama bütçemi biraz zorlayacak olmazsa ayrı ayrı alacağım, teşekkürler

Hocam ayrı ayrı alırsanız fiyat olarak daha avantajlı kesinlikle. Sinerji de güzel topluyor uygun fiyatlarla ama birkaç parça böyle pahalı olabiliyor. Ama kendiniz birleştirmeniz gerekiyor tabi.

Ryzen 5 3600 = 1527,47 TL
WD Blue 250 GB = 319 TL
TUF B450M-PRO = 919,33 TL
Gigabyte RX 5700 XT Gaming OC = 3796.65 TL
MB511 650W 80+ = 1210,69 TL
G.Skill 16GB(2x8) RipjawsV 3600mhz CL18 = 650,47 TL

8424 TL

Ramler aynı markanın 3200 MHz CL16 olanı seçilerek 80-100 TL düşürülebilir toplam fiyat. Yüksek frekans daha iyidir ama devasa farklar oluşmaz.

Ayrıca Asrock B450M Pro 4 de alınabilir yeterli bir anakart.

Bir de alternatif olarak Samsung 860 Evo 250 GB'a bakın derim 2 gün önce 319 TL olmuştu lakin genelde pahalı. Amazon.com.tr ve Hepsiburada'da oluyor bu ürünün indirimleri genelde. Ama indirim olmazsa da alınabilecek bir ürün.

WD Blue da oldukça iyidir sorun olmaz indirim olmazsa.

Gaming gecesinde güzel ürünler var şu an.

Yeni konular

Geri
Yukarı