8000 TL sistem için SSD önerisi

Tarık Işıklı

Centipat
8000 TL sistem alacağım. Kasamda 3 USB girişi var. Klavye, kulaklık, fare, bunlardan birisi veya daha fazlası anakarta takılabiliyor mu, yoksa sadece kasa çıkışındaki USB'leri mi kullanıyoruz.
Bu konular hakkında en ufak bir fikrim yok, fazla konu açmak istemediğim için aynı konuda soruyorum, SSD tercihiniz hangisi oyun için alıyorum sistemi.
.
.

SATA SSD'ler anakart üzerinde bulunan SATA portlarına takılır. Birkaç tanesini tam randımanda çalıştırabilecek şekilde sorunsuzca aynı anda kullanabilirsiniz. Size önerim almışken kaliteli ve bir kez almanız, bu sebeple 500GB 860EVO SATA SSD'si sisteminize çok yakışacaktır.

Anakart üzerinde bulunan ekstra kasa çıkışları, anakartınızda direkt olarak bulunan USB portlarını ve ses çıkışlarını etkilemez. Kasanızda örneğin; 2 adet USB 2.0 ve 1 adet USB 3.0 ve mikrofon ile hoparlör çıkışı var ise; anakart üzerindekiler + kasa üzerindekileri aynı anda kullanabilirsiniz.

SATA SSD veya NVMe SSD'ler; klavye, kulaklık, mouse gibi çevre bileşenlerini etkilemez.

NOT: Attığınız iki ürün arasında bir seçim yapmak zorunda iseniz, ben olsam A400 alırdım. Ancak ikisini de daha uygun fiyata bulmak mümkün ve 590TL'lere kadar düşebilen 860EVO varken bence bir kere alın ve dediğim gibi tam alın.

SATA SSD'ler anakart üzerinde bulunan SATA portlarına takılır. Birkaç tanesini tam randımanda çalıştırabilecek şekilde sorunsuzca aynı anda kullanabilirsiniz. Size önerim almışken kaliteli ve bir kez almanız, bu sebeple 500GB 860EVO SATA SSD'si sisteminize çok yakışacaktır.

Anakart üzerinde bulunan ekstra kasa çıkışları, anakartınızda direkt olarak bulunan USB portlarını ve ses çıkışlarını etkilemez. Kasanızda örneğin; 2 adet USB 2.0 ve 1 adet USB 3.0 ve mikrofon ile hoparlör çıkışı var ise; anakart üzerindekiler + kasa üzerindekileri aynı anda kullanabilirsiniz.

SATA SSD veya NVMe SSD'ler; klavye, kulaklık, mouse gibi çevre bileşenlerini etkilemez.

NOT: Attığınız iki ürün arasında bir seçim yapmak zorunda iseniz, ben olsam A400 alırdım. Ancak ikisini de daha uygun fiyata bulmak mümkün ve 590TL'lere kadar düşebilen 860EVO varken bence bir kere alın ve dediğim gibi tam alın.
site üzerinden topladığım için seçenekler kısıtlı teknobiyotiğin sitesinden şu şekilde bakarsan sevinirim bakmaz isen zaten yardımcı oldun teşekkürler.
r5 3600
gigabyte b450m sh2
kingston hyperx furry 3200hz 2x8 gb cl16
gigabyte 5500xt
ssd' hakkında konuştuk
KASA: Aerocool Menace Saturn 600W 80+ Bronze 2x12cm RGB Fanlı, Ön Üst Mesh Panel, Yüksek Hava Akımlı, Mid Tower Gaming Kasa | Teknobiyotik
Monitör ise c24g1.

Şimdi fark ettim sitede evo860 da mevcutmuş kingston önermiş genel olarak forumlarda, oyun için kullanacağım için samsung sıkıntı çıkarmaz değil mi , gerçi ssdnin oyunla ne alakası olabilir bilmiyorum ama...

O ekran kartı, o monitöre pek gitmez ancak siz bilirsiniz. Sistemi parça parça indirim kovalayarak toplarsanız bence 1080p 144Hz için 5600XT'li sistem toplamalısınız.

Render ve edit gibi işleriniz yok ise, amacınız oyun oynayacak bir bilgisayar kurmak ise eğer;

3300X
B450M-PRO M.2 MAX
2x8 3000MHz RAM
XFX 5600XT
Kingston A400
Spec-Delta 550W

Aşağı yukarı 5800TL'e toplanabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı