8000 TL sistem toplama

Bütçe
8000

enex11

Decapat
Arkadaşlar merhaba,
Bana maksimum 8000TL PC toplar ya da önerir misiniz? Fiyat biraz oynayabilir, istediğim parçalar:
- R7 2700X veya 3700X.
- RTX 2060.
- 16 GB RAM.
- Anakart size kalmiş.
- Kasa beyaz olsa iyi olur.

İşlemciyi Ryzen 5 3600 yapmanı öneririm, söylediğin işlemciler gereksiz yüksek seviyede. Sistemi kendiniz birleştirebilir misiniz? Işıklı olsun takıntınız var mı yoksa sadece güzel gözüksün size yeter mi?

Kasayı beyaz yaptım yoksa daha ucuza gelebilir bu sistem.

3600, ufak bir overclock ile 2700X'e yetişebiliyor çoklu çekirdek olarak. Tekli çekirdek olarak zaten geçiyor. 3700X'e gerek yok bence. 3600 zaten gayet iyi. Kasa beyaz olsa içindeki parçalar siyah diye pek yakışmaz diye düşündüm.

Veya:

İşlemciyi Ryzen 5 3600 yapmanı öneririm, söylediğin işlemciler gereksiz yüksek seviyede. Sistemi kendiniz birleştirebilir misiniz? Işıklı olsun takıntınız var mı yoksa sadece güzel gözüksün size yeter mi?

Kasayı beyaz yaptım yoksa daha ucuza gelebilir bu sistem.

Hocam ben render yapıyorum oyun arka planda o yüzden işlemciyi iyi tutmaya çalılıyorum

@enex11 R7 2700X ile R5 3600'ün Render performansı aşırı yakın, çok küçük bir overclock ile aynı seviyeyi yakalıyorsunuz. Bence R5 3600 seçin, tabii R5 3600 için bir hava soğutucu gerekli.

Hocam ben render yapıyorum oyun arka planda o yüzden işlemciyi iyi tutmaya çalışıyorum.

Eğer gerçekten işlemciyle işiniz daha fazlaysa aşağıdaki sistemi de düşünebilirsiniz. Ama Ryzen 5 3600 ile 3700X arasında 1000 TL fark var. Değer mi bunu bilemiyorum, 3600 alıp geri kalan para diğer parçalara yatırılabilir. 3700X'e gerçekten ihtiyacınız varsa düşünebilirsiniz. Ama 3700X gibi bir işlemci alırsanız daha daha iyi performans almanız adına iyi bir anakart almanız gerekiyor, en azından idare etmesi gerekli. İşlemci ve anakart sebebiyle fiyat artıyor.

Toplam: 9260 TL. Bu sistemin fiyatını düşürmek isterseniz RX 5600 XT veya 1660 Super gibi ekran kartlarına bakabilirsiniz. SSD, güç kaynağı gibi bileşenlerden taviz vererek daha da düşürülebilir ama muadilleriyle aralarında fazla fiyat farkı yokken bu modelleri tercih etmenizi tavsiye ederim.

Ryzen 5 3600 ile sistem,
Toplam: 8450 TL

Bu sistemlerdeki belirleyici fiyatlar işlemci ve ekran kartları. Bugün İncehesap Gaming Gecesi var. Sisteminizi almadan önce oraya bir bakın derim, belki istediğiniz parçaları uygun fiyata bulursunuz.

Son düzenleme:

@Ardaaa11 nedir üzücü olan?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı