8000 TL telefon önerisi

Xiaomi veya Oppo tarafında yok mu?
Bu modelin yerini dolduracak cihaz yok.

S21FE ile S20FE arasındaki fark nedir? Bir de "FE" ne anlama geliyor?
CPU, GPU farkı var. Kamera performansları birbirine yakın. S21 FE daha güncel bir cihaz, daha fazla güncelleme alacak. FE ibaresi Fan Edition demek. Amiral gemisi özellikler sunan biraz daha kırpılmış modeller kısaca.

S21FE ile S20FE arasındaki fark nedir?
S21 FE'nin kamerası daha iyi. S21 FE'de Exynos 2100 var, S20 FE'de Snapdragon 865 var. Exynos 2100, yapay zeka tarafında daha iyi bir işlemci. Genel telefon uygulamaları kısmında da stabilite bakımından Exynos daha iyi. Ama oyun kısmında işler değişebilir. S21 FE için bütçeni zorlamana değeceğini düşünmüyorum, devasa farkları yok.
Bir de "FE" ne anlama geliyor?
"Fan Edition" anlamına geliyor. Samsung'un bazı özelliklerini kırptığı "uygun fiyatlı amiral gemisi" modellerine verdiği bir isimlendirme.

Bu modelin yerini dolduracak cihaz yok.

CPU, GPU farkı var. Kamera performansları birbirine yakın. S21 FE daha güncel bir cihaz, daha fazla güncelleme alacak. FE ibaresi fan Edition demek. Amiral gemisi özellikler sunan biraz daha kırpılmış modeller kısaca.

S21 FE'nin kamerası daha iyi. S21 FE'de Exynos 2100 var, S20 FE'de Snapdragon 865 var. Exynos 2100, yapay zeka tarafında daha iyi bir işlemci. Genel telefon uygulamaları kısmında da stabilite bakımından Exynos daha iyi. Ama oyun kısmında işler değişebilir. S21 FE için bütçeni zorlamana değeceğini düşünmüyorum, devasa farkları yok.

"Fan Edition" anlamına geliyor. Samsung'un bazı özelliklerini kırptığı "uygun fiyatlı amiral gemisi" modellerine verdiği bir isimlendirme.

S20FE almaya karar verdim teşekkürler.

Merhaba arkadaşlar, 8000TL'ye telefon arıyorum.
Aradığım özellikler.
-En az 5-6 sene idare etsin.
-Kamerası iyi olsun.
-4K video çekme olursa güzel olur.
-Oyunlarda iyi performans vermesi önemli.
-Batarya iyi olmalı.
-Depolama sıkıntı değil.

Samsung M51'e bak bak bir 1.5 yıldır kullanıyorum çok sağlam ve kaliteli bir ürün oyunlarda Ultra akıcı oyun deneyimini sağlıyor ve 7000 bitmeyen dev bataryası var.

• 2 yıllık bir cihaz, yani güncel değil.
  • Ekran tazeleme hızı 60 Hz.
  • Snapdragon 730G, bu bütçe için çok düşük bir SoC.
  • Ana kamerada OIS yok.
  • 4K 60 FPS video desteği yok.
  • Kamerası S20 FE'den kötü.
Tek avantajı 7000 mAh batarya. Sırf o var diye de S20 FE SD'nin olduğu yerde M51'in ismi geçmez.

@BerkayZ87 @BERWAR S22'nin sosyal medya için özellikle optimize edildiğini ve kalite bozma sorununun ortadan kalktığını biliyorum. Aynı özellik S21 FE'de mevcut mu?
İnternette pek bir kaynak bulamadım ancak Samsung Avustralya sitesinde şöyle bir yazı var:
“By simply clicking a button, Single take can help shoot multiple images and videos, capturing whatever is in the frame for up to 20 seconds. This function helps to optimize your photos and videos for different types of feeds, such as Instagram Reels and tiktok”
S22'ler gibi optimize edildiği anlamına mı geliyor? Çok yüzeysel bahsedilmiş mesela S22 social Media optimization yazınca bir sürü site çıkıyor S21 FE'de çıkmıyor kaynak vs.
Yazıyı aldığım linki bırakıyorum:

Son düzenleyen: Moderatör:
@BerkayZ87 @BERWAR S22'nin sosyal medya için özellikle optimize edildiğini ve kalite bozma sorununun ortadan kalktığını biliyorum. Aynı özellik S21 FE'de mevcut mu?
İnternette pek bir kaynak bulamadım ancak Samsung Avustralya sitesinde şöyle bir yazı var:
“By simply clicking a button, Single take can help shoot multiple images and videos, capturing whatever is in the frame for up to 20 seconds. This function helps to optimize your photos and videos for different types of feeds, such as Instagram Reels and tiktok”
S22'ler gibi optimize edildiği anlamına mı geliyor? Çok yüzeysel bahsedilmiş mesela S22 social Media optimization yazınca bir sürü site çıkıyor S21 FE'de çıkmıyor kaynak vs.
Yazıyı aldığım linki bırakıyorum:
S21 FE kullanıyorum. Henüz bu özellik gelmedi. Bir sonraki güncelleme de gelecek diyorlar.
S21 FE nasıl peki?
Hocam siz daha telefon almadınız mı? :D
S20FE almaya karar verdim teşekkürler.
Hayırlı olsun. Açıkçası bende iki cihaz arasında kalmıştım ama bütçemde el verince güncel olan S21 FE tercih ettim. Aralarında öyle devasa fark yok zaten.

Geri
Yukarı