8000 TL telefon önerisi

Bütçe
8000

faxich

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba arkadaşlar,

Şu an gerçekten kaybolmuş bir durumdayım. Telefon arayışındayım fakat insanların yorumları beni çok çelişkiye düşürüyor. Şu an halihazırda iPhone 6S modelini 6 senedir kullanmaktayım. Herhangi bir kasma, takılma veya bir sorun çıkartmadı. Ama artık kamerası olsun ya da hafızası olsun beni yoruyor. 8000 TL bütçem var. Hatta zorlarsam eğer 9000 bile çıkabilirim. İlla şimdi almak zorunda değilim. Bekle yeni bir telefon çıkacak falan diyorsanız onu da beklerim. Amacım beni 4-5 sene idare edecek ve yormayacak bir telefon. Aldıktan sonra ileride donmalar, takılmalar veya batarya ömründe bitiş yaşamak istemiyorum. iPhone arayüzüne çok alışığım fakat Android önerirseniz sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Bir şekilde insan alışır diyorum. Gerçekten bilen insanlar bu konuya yorum yaparsa çok memnun olurum.

Değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

Samsung Galaxy S20 FE modeli sana uygun olacağını düşünüyorum, Xiaomi Mi 10t ve Xiaomi 11 Lite 5G NE de iyi telefondur. 9000 TL'ye çıkarsa S21 en iyi tercih olacaktır.

Son düzenleme:
Bu cihazı aldığımda beni ne kadar götürür? Sorun çıkartır mı sence? 1 yıldızlı yorumlara aldırış etmemeli miyim? Biraz açıklayıcı ve betimleyici yorum yapar mısın?

Seni 4-5 yıldan aşağı götürmez, sorun çıkartcağını düşünmüyorum güncel bir telefon, 120 Hertz ve işlemcisi gayet iyi bir telefon kaymak gibi kullanırsın pil gücü de iyidir.

Arkadaşlar bu telefon kaç sene daha güncelleme alacak? Ayrıca bu telefon Android 14 alacak mı? 3-4 ay beklesem daha iyi bir telefon alır mıyım bu fiyata?
8000 TL'ye kadar alınabilecek en iyi cihaz.

Bu cihazı aldığımda beni ne kadar götürür? Sorun çıkartır mı sence? 1 yıldızlı yorumlara aldırış etmemeli miyim? Biraz açıklayıcı ve betimleyici yorum yapar mısın?

Seni 4-5 yıldan aşağı götürmez, sorun çıkartcağını düşünmüyorum güncel bir telefon, 120 Hertz ve işlemcisi gayet iyi bir telefon kaymak gibi kullanırsın pil gücü de iyidir.

S20 FE SD al geç. Hem bütçeni zorlamıyor hem de beklentini karşılıyor. Bütçeyi 9000 TL'ye kadar bile esnetsen daha iyi bir cihaz yok.

S20 serisi için Android 13, S21 serisi için Android 15 son olacakmış. Şu an Android 12 kullanılıyor. Daha uzun ömür için S21 serisi almak gerekiyor gibi şu an. Ben de senin bütçende telefon bakıyordum. 3-4 ay sonra dolar ne olur bilemiyoruz, bekle daha ucuza alırsın artık denemiyor. Geçen sene S20 FE 4800 liralara kadar düşmüştü. Bir de bugünkü fiyatlarına bak.

Geri
Yukarı