8000 TL telefon önerisi

Bütçe
8000 TL
Ben burada daha uzun ömürlü diye iPhone öneriyorum. iPhone bazı konular da Samsung'lardan çok çok daha iyi. Konuyu soran kişi bile iPhone alabilsem daha iyi olur demişti. Yani illa Android şart demiyor.

Kuzenim sürekli sosyal medya da takılıyor. (İnstagram, YouTube, Snapchat vs.) , Oyun oynuyor (PUBG Mobile, Among Us) yani telefonu sadece alo için kullanmıyor. O telefon 1 günü rahat çıkarıyor.

Ben sadece paranın hakkı verilsin diyorum. O paraya uzun ömürlü bir iPhone alınır diyorum. O telefon ileride kasacak ve o telefonu kullananı gittikçe üzmeye başlayacak. Ama iPhone'lar uzun ömürlü olduğu için kolay kolay kasacak bir cihaz değil.

Ben seninle samimi olmaya meraklı değilim. Kibarca birşey diyoruz senin dediğine bak.

Ben zaten söylüyorum ki ekran boyutu küçük geliyorsa o fiyat bandında yenilenmiş Plus modellerine de bakılabilir.

iPhone 7 2016 yılında çıktı. Neredeyse 6. yılına girdi. Performansı halen birçok Android telefonlara göre çok çok daha iyi.
10 kelimenizin 20'si iPhone. Fanboy olduğunuzu düşünüyorum ve daha fazla tartışmada bulunmayacağım. Konu sahibi istediğini seçsin, karar onun.

10 kelimenizin 20'si iPhone. Fanboy olduğunuzu düşünüyorum ve daha fazla tartışmada bulunmayacağım. Konu sahibi istediğini seçsin, karar onun.
Sna şöyle söyleyeyim yıllarca Samsung ve Huawei kullandım. Kuzenimin ısrarı üzerine iPhone'a geçtim. Bu dediğimi anlamıuşsınızdır umarım. Konu sahibine kalmış karar. Biz öneride bulunduk.

1. 2018 yılında çıkmış amiral gemisi telefon Samsung S8+ şimdi çok kasıyor. Daha 4 yıl oldu telefonu alalı. 2016 yılında çıkmış iPhone 7 çok hızlı halen. Telefon iOS 16 alacak kesin. iOS 17'de alıp almayacağı daha kesin değil.

2. ekran boyutu konusunda haklısınız. Ekranı küçük. O fiyat bandında yenilenmiş iPhone 8 Plus alınabilir.

3. batarya performansı gayet iyi. İşlemci iyi olduğu için az güç tüketiyor. Telefon 1 günü çıkarıyor yani.

4. adam zaten annesi ile babasına alacak. Kameranın müthiş olmasına gerek yok bile. Kamera günlük işler için çok iyi. Video da 4K 60 FPS.

5. sadece A13 bionic var diye bu telefon alınmıyor beyefendi. Bu telefon diğer Android telefonlara göre çok daha uzun ömürlü.

Hala burada sadece işlemcisi olan bir telefonu savunduğunuzu görmek inanılır gibi değil. Home tuşu ve altlı üstlü çentik almamak için bir sebep zaten. Üstüne verdiği ekran süresi, ekran boyutu ve tek kamera olmasından dolayı yeterli işlevinin olmaması da eklenince telefon alınmaz oluyor.

iPhone 7 diye bir telefon mu kaldı ya? Apple'ın özel fiyatlandırma politikası olmadığı için orta segment telefon fiyatına satılıyor. Yurt dışında kimsenin yüzüne bile bakmayacağı bir cihaz, birçok anlamda yetersiz kalıyor. Anlamıyorum senin bu fanboyluğunu. @OnePC

Hala burada sadece işlemcisi olan bir telefonu savunduğunuzu görmek inanılır gibi değil. Home tuşu ve altlı üstlü çentik almamak için bir sebep zaten. Üstüne verdiği ekran süresi, ekran boyutu ve tek kamera olmasından dolayı yeterli işlevinin olmaması da eklenince telefon alınmaz oluyor.
Ben sadece işlemci için savunmuyorum. Sen bana SE 2022'yi savun de ben savunmam asla. Ama SE 2020'yi öneririm. Çünkü yarı yolda bırakmayacak olan bir cihaz. Kolay kolay kasmayacak bir cihaz. Ben sana bunu diyorum.

Şu cümle özetlemiş neden tartışmaya girilmemesi gerektiğini.
Arkadaşım da iPhone 7 var diye onu yazdım zaten. Telefon hiç kasmıyor. Bende bunu diyorum zaten.

iPhone 7 diye bir telefon mu kaldı ya? Apple'ın özel fiyatlandırma politikası olmadığı için orta segment telefon fiyatına satılıyor. Yurt dışında kimsenin yüzüne bile bakmayacağı bir cihaz, birçok anlamda yetersiz kalıyor. Anlamıyorum senin bu fanboyluğunu. @OnePC
Çünkü yurt dışında herşey çok ucuz. Oradakiler iPhone 12, iPhone 13 falan kullanıyor. Burada da iPhone 12'ler 13'ler ucuz olsa iPhone X'e bile kimse bakmaz. Herkes gider son model telefonu alıp kullanır.

Arkadaşım da iPhone 7 var diye onu yazdım zaten. Telefon hiç kasmıyor. Bende bunu diyorum zaten.

Çünkü yurt dışında her şey çok ucuz. Oradakiler iPhone 12, iPhone 13 falan kullanıyor. Burada da iPhone 12'ler 13'ler ucuz olsa iPhone X'e bile kimse bakmaz. Herkes gider son model telefonu alıp kullanır.

Seninke tartışmak çok manasız, sadece konuyu kirletiyoruz. Bu düşünce yapınla devam edebilirsin. Hayatta bol şans:)

Seninke tartışmak çok manasız, sadece konuyu kirletiyoruz. Bu düşünce yapınla devam edebilirsin. Hayatta bol şans:)
[/QUOTE]

Esas en konuyu kirletiyorsun. Biz burada tartışmayı bitirdik sen yeniden açıyorsun tartışmayı. Uzun ömürlü telefon kullandığımdan kendimi gayet de şanslı ve iyi hissediyorum. Sana iyi şanslar. :)

Geri
Yukarı