8000 TL'ye APU sistem önerisi

ülgenzade

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: Ryzen7 6800h
Ekran Kartı: 3050ti
SSD: MTFDKBA512TFH-1BC1AABHA HPS0043
Anakart: HP-8A22 Sürüm: 19.72
Meslek
Lise Son Öğrenci
APU sistem almayı düşünüyorum. Orta kalite 6k civarı bir sistem önerisi var mıdır? Intel mi AMD mi? Ayrıca elime eski PC'de takılı olan GT220 ekran kartı var. Bir APU sisteme taksam sıkıntı çıkarır mı?

Son düzenleme:
İntel'de APU diye bir terim yok. APU dediğimiz şey AMD tarafına özgü. 5600G, B550, 8x2 3600 MHz, ileride ekran kartı takarsınız diye 750W güç kaynağı iş görür. Takmam derseniz 450-500'lük iyidir. GT220 çöpüne ihtiyacınız olmaz. Çünkü APU sistemin performansı onun içinden geçer. Bu fiyata sıfır bunları alabilirsiniz, ikinci el düşünürseniz oyunda üzmeyecek bir şey bulunur elbet.

@messinicocugu, @452252, @Conscious.

Başlıktaki bütçeye göre yorum yaptım. Konudaki 6'ya dikkat etmemiştim. Aşağıdaki iyidir bu bütçeye.

İşlemci olarak ekstra olarak 2700 TL'ye bir yurtdışı 5600g satan bir satıcı var.

İntel'de APU diye bir terim yok. APU dediğimiz şey AMD tarafına özgü. 5600G, B550, 8x2 3600 MHz, ileride ekran kartı takarsınız diye 750W güç kaynağı iş görür. Takmam derseniz 450-500'lük iyidir. GT220 çöpüne ihtiyacınız olmaz. Çünkü APU sistemin performansı onun içinden geçer. Bu fiyata sıfır bunları alabilirsiniz, ikinci el düşünürseniz oyunda üzmeyecek bir şey bulunur elbet.

@messinicocugu, @452252, @Conscious.

Başlıktaki bütçeye göre yorum yaptım. Konudaki 6'ya dikkat etmemiştim. Aşağıdaki iyidir bu bütçeye.
Anakart ne olur?

APU sistem almayı düşünüyorum. Orta kalite 6K civarı bir sistem önerisi var mıdır? Intel mi AMD mi? Ayrıca elime eski PC'de takılı olan GT220 ekran kartı var. Bir APU sisteme taksam sıkıntı çıkarır mı?

APU kullanan biri olarak APU'yu önermiyorum. Bütçen 8K ise APU yerine RX 6400 i3 10100F kombinasyonu yapılabilir APU'dan kat kat daha fazla performans alırsınız.

APU kullanan biri olarak APU'yu önermiyorum. Bütçen 8K ise APU yerine RX 6400 i3 10100F kombinasyonu yapılabilir APU'dan kat kat daha fazla performans alırsınız.

8 yanlış oldu ya 6 yazacaktım. Düzenleme attım o sebeple

@ülgenzade

Neden ekran kartlı tercih etmiyorsunuz?
İsterseniz böyle daha performanslı olur, ileride ekran kartı olarak daha iyi bir kart alacaksanız üstte atılan 5600G sistemlere bakabilirsiniz.

Geri
Yukarı