8000G vs RX 6600

Şu mesela ilk çıktığında o kadar berbattı ki optimizasyon konusunda. Oyun çalışmıyordu ya. Çalışanda da ölerek çalışıyordu, Steam yorumlarını ilk çıktığı zaman hatırlıyorum. %30 falan olumluydu. Çoğu insan da bozuk diye yakınıyordu.

Hadi BF42 çıktığından beri sıkıntılı diğer oyunlar.

Sende donmamış mesela çok normal bu. Oyun bozuk, firmanın zihniyeti de bozuk. EA işte. EA'nin olduğu yerde sağlıklı benchmark mı olur? At koşturur gibi oyun yaptırıyorlar. Apex ilk çıktı, kustu millet. Respawn'a yazık oldu ya.

O yüzden pek kasmayın, günümüzde piyasa böyle. Eskisi gibi olsa sabaha kadar tartışın derdim.

Donmadan, dropsuz oynuyor dediğiniz arkadaşlar yüksek ayarlarda oynuyordur muhtemelen, sonuçta 60-70FPS'den 50'ye olan drop 130'dan 50'ye olan gibi olmaz.

2700X ile 3070 kullanıyordu biri 80-100FPS BF42 ufak tefek donmalarla oynuyordu, 5800X'e geçti yine sorun olmadı. Öbürü keza 5700X'e geçti aynı şekil.

Sadece işlemciden de kaynaklı değil bu droplar. 16 GB RAM kesinlikle yetmemeye başladı. Kendi abimin sistemde 16 GB RAM ile çoğu oyunda donma takılma varken 32'ye çıkardığı anda sıfır donma kasma oynamaya başladı örnek olarak.

Sadece işlemciden de kaynaklı değil bu droplar. 16 GB RAM kesinlikle yetmemeye başladı. Kendi abimin sistemde 16 GB RAM ile çoğu oyunda donma takılma varken 32'ye çıkardığı anda sıfır donma kasma oynamaya başladı örnek olarak.

Bununda etkisi olabilir, bende BF 42'de 16 GB'a yakın RAM kullanımı var.

He ya istiyorum mini bir kasa ama eşek ölüsü gibi kasaya tabiyim mecburen.

Masa yamultmayan kasaya kasa demem ben.
20240210_151137.jpg

BF 42 testinden geliyorum 130 fps oynadığım oyunda yüzde bir fps az önce 18'e düştü. Böyle mi keyif alacağım bu oyundan?

%80-90 arası GPU kullanımı %80 üzeri işlemci kullanımı. Evet her durum için gayet yeterli Ryzen 5 5600!
Seçme resmen bu. 1) BF42 işlemci katili zaten. 2) sabahtan beri sendeki sorunu herkeste var gibi lanse ediyorsun.

1) BF42 işlemci katili zaten. 2) sabahtan beri sendeki sorunu herkeste var gibi lanse ediyorsun.

Sabahtan beri competitive oyunlardan ve optimizasyonu bozuk oyunlardan bahsediyoruz. For Honor gibi optimizasyon kralı oyunlardan değil. Veriler ortada, FPS'ler ortada hala neyi uzatıyorsun anlamadım?

Yeni konular

Geri
Yukarı