8000TL hazır sistem önerisi

direk sistemi yazıyorum;

Ryzen 3600.
Gigabyte B450 S2H.
Crucial Ballistix 2x8GB 16 GB.
Zalman n5mf 4RGB fan.
Sharkoon SHP650 V2 650W.
Crucial 500GB p2(CT500P2SSD8) M.2 SSD.

Piyasada ki en fp bileşenler. Anakart B450'ler içinde bu fiyatta bileşen kalitesi en iyisi, RAM mutlaka Crucial Ballistix serisi al çünkü Samsung b-die ya da Micron e-die gibi en iyi çiplerle geliyor, kasa zaten bu fiyata daha iyisi yok üzerinde ki fanlar da hem sessiz hem kaliteli, Power yine bu fiyata daha iyisi yok 380 liraya 12v kanalından 600W gerçek güç veriyor, SSD yine fiyatına göre en iyisi James Donkey, intenso, Lexar, Netac vb. ne olduğu belirsiz markalardan çok çok daha kaliteli.

Ekran kartı yazmadım çünkü piyasada ekran kartı yok neyi ucuz bulursan onu al ama gidip de firmalardan hazır sistem alırsan bu yazdığım bileşenlerin hepsini bulamayabilirsin. Aynı fiyatlara aynı kaliteymiş gibi farklı ürünleri itelerler.

Çok olmamış sanki? Daha iyisi toplanabilir. Sharkoon PSU kalitesiz, A2000 varken başka bir M.2 alınmaz(bu bütçede). Bana göre Zalman n5mf kötü ama çoğu kişi seviyor.
Sağ ol dostum :d

Bence GameGaraj'dan alın. Garantisi bitince PSU değişin. Hem montajlamakla uğraşmazsınız hem de ucuz.

Çok olmamış sanki? Daha iyisi toplanabilir. Sharkoon PSU kalitesiz, A2000 varken başka bir M.2 alınmaz(bu bütçede). Bana göre Zalman n5mf kötü ama çoğu kişi seviyor.

Bence GameGaraj'dan alın. Garantisi bitince PSU değişin. Hem montajlamakla uğraşmazsınız hem de ucuz.
Neye göre kalitesiz? bana kişisel görüşten ziyade teknik açıklama yapman lazım yada A2000 varken neden crucial P2 alınmaz? dediğim gibi bana göre, bence gibi kişisel görüşler beni çok alakadar etmiyor. Ben verdiğim paranın karşılığında aldığım ürüne bakarım. 400 liraya kadar 12v kanalından gerçek 600W veren bir power varsa başka at görelim.

Yeni konular

Geri
Yukarı