8000TL oyun ve yayın odaklı sistem toplama

globalanarchist

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar hepinize. Bütçe burada. Monitör dahil değil. Monitörüm bulunmakta. Lakin 1080P. Daha sonradan 2K monitör çekeceğim. ( GTX 1080 ekran kartı istediğim için almazsam olmaz )

Uzun bir süre laptop kullandım ve daha önceden twitch.tv ile uğraştım belli bir süre. Lakin laptop yetersiz geldiği ve yavaş yavaş ölmeye başladığı için yeni sistem toplama ihtiyacı duydum - ve abi gerçekten artık düzgün bir şeyim olsun istiyorum, rahat rahat kullanmak vs - Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ediyorum. Elimdeki parayla güzel bir sistem toplamak istiyorum, bir sıkıntı yaşamak istemiyorum. Umarım hayırlısı olur. Önerilerinizi bekliyorum dostlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI GeForce GTX1080 ARMOR 8G OC 8GB GDDR5X 256Bit DX12 Ekran Kartı
ASUS PRIME Z370-P Intel Z370 8th Gen Intel Soket 1151 DDR4 4000MHz(O.C.) USB 3.1 Anakart
Intel Core i5 8600K Soket 1151 3.6GHz 9MB Önbellek İşlemci
CORSAIR 16GB (2x8GB) Vengeance Kırmızı DDR4 3000MHz CL15 Dual Kit RAM
Corsair CX Series CX650 650W 80 Plus Bronze PSU
Power Boost Elegance Serisi VK-G1007R USB 3.0 Temperli Cam Panel Gaming Kasa (PSU Yok)
Corsair Hydro Series H45 120mm Radyatör Sıvı Soğutma Sistemi
Seagate 3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 7200Rpm 64MB 210Mb/s okuma Harddisk
Corsair Force 120GB LE200 Serisi SATA 3.0 SSD (Okuma 550MB / Yazma 500MB)

Sistem
Toplam fiyat: 8122 TL

MSI GeForce GTX1080 ARMOR 8G OC 8GB GDDR5X 256Bit DX12 Ekran Kartı
ASUS PRIME Z370-P Intel Z370 8th Gen Intel Soket 1151 DDR4 4000MHz(O.C.) USB 3.1 Anakart
Intel Core i5 8600K Soket 1151 3.6GHz 9MB Önbellek İşlemci
CORSAIR 16GB (2x8GB) Vengeance Kırmızı DDR4 3000MHz CL15 Dual Kit Ram
Corsair CX Series CX650 650W 80 Plus Bronze PSU
Power Boost Elegance Serisi VK-G1007R USB 3.0 Temperli Cam Panel Gaming Kasa (PSU Yok)
Corsair Hydro Series H45 120mm Radyatör Sıvı Soğutma Sistemi
Seagate 3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 7200Rpm 64MB 210Mb/s okuma Harddisk
Corsair Force 120GB LE200 Serisi SATA 3.0 SSD (Okuma 550MB / Yazma 500MB)

Sistem
Toplam fiyat: 8122 TL
Topladığın sistem için çok teşekkür ederim. Fakat bir sorum olacak. İ5 8600k tercih etme nedeniniz nedir? Onun yerine Ryzen 7 2600x olabilir mi? Ya da neden Ryzen 7 2600x yerine i5 8600k? Öğrenmek için soruyorum da yanlış anlaşılmasın.

Topladığın sistem için çok teşekkür ederim. Fakat bir sorum olacak. İ5 8600k tercih etme nedeniniz nedir? Onun yerine Ryzen 7 2600x olabilir mi ? Yada neden Ryzen 7 2600x yerine i5 8600k ? Öğrenmek için soruyorum da yanlış anlaşılmasın.
Bütçeyi fazla zorlamadım ve çevremdeki arkadaşlarımın yaşadığı problemleri göz önüne alarak Intel sistem dizdim.

Bütçeyi fazla zorlamadım ve çevremdeki arkadaşlarımın yaşadığı problemleri göz önüne alarak Intel sistem dizdim.
Pardon? Arkadaşlarınız ne gibi sorunlar yaşamışlar söyleyin de biz de bilelim.
Küçük bir faydam olsun. Sadece oyun değil aynı zamanda yayın odaklı bir sistem toplamak istediğiniz için, AMD kullanmanız en mantıklı seçim olacaktır. Şu an pek müsait değilim, diğer arkadaşlar muhakkak yardımcı olacaktır sana.
@Oreki Kusura bakma her sistem toplama konusunun altına seni ekliyoruz ama :D Yardımcı oluverirsin artık :)

Küçük bir faydam olsun. Sadece oyun değil aynı zamanda yayın odaklı bir sistem toplamak istediğiniz için, AMD kullanmanız en mantıklı seçim olacaktır. Şu an pek müsait değilim, diğer arkadaşlar muhakkak yardımcı olacaktır sana.
@Oreki Kusura bakma her sistem toplama konusunun altına seni ekliyoruz ama :D Yardımcı oluverirsin artık :)

Ryzen 5 2600X kullanan bir arkadaşım BİOS güncellemeleri yüzünden yeni bir işlemci arıyordu.Elindeki iki sistem aynı ve ikisi de 2-3 hafta elinde bekledi.Sistem açılmıyordu. Arkadaşında başına belki böyle bir problem gelir diye intel sistem topladım :)

Arkadaşlar iş yerinde sadece İtopya, Sinerji, Teknobiyotik, Vatan gibi sitelere girebiliyorum. Fortiguard denen illet yüzünden milyonlarca site yasaklı. Farklı sitelerden toplamak tabi ki daha ucuza gelecektir bunu biliyorum :)

Önemli değil efendim. AMD çoklu işlemcide önde olduğu için daha çok işime yaracağını düşündüm ondan önceki cevabımda onu belirttim. Sen de pekiştirdin :) Değerli yorumun için teşekkür ediyorum.
Yok bütçeyi aşabilirim 300-400 TL kadar. Topladığınız sistem için teşekkür ediyorum. Lakin bir sorum olacak neden GALAX? ASUS ROG STRIX GTX1080'i düşünüyordum da ben. Bilmediğim markalara biraz korkarak yaklaşıyorum da. Bir de işlemci soğutması için herhangi bir şey yok - ya da ben göremedim - Fazla ısınmasın işlemci?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı