8000TL PC tavsiyesi

Bütçe
8000TL

CemKaraca

Decapat
Arkadaşlar merhabalar. 8000TL bütçem var bana ne önerebilirsiniz? Hazır sistem olursa çok iyi olur şimdiden teşekkürler.
ULTIMA-2060 / AMD Ryzen 5 3600 / ASUS DUAL RTX 2060 OC 6GB / 16GB RAM / 500GB NVMe M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR bunlar nasıldır ?

Son düzenleme:
İlki şu anki piyasada fena değil aslında. 10400F, 3600'den daha güçlü.

Şunu da bilin ama: 10400F'i overclock yapamayacaksınız ve RAM'leriniz o anakartta i7 ve i9 kullanmadığınız sürece 2666 MHz çalışacak. Sadece arasındaki farkı yazdım caydırmak ya da heves kırmak gibi bir çabam yok.

10400F'li sistem performans açısından daha iyi. Diğer hocalarımın da ne diyeceği önemli ama.

İlki şu anki piyasada fena değil aslında. 10400F, 3600'den daha güçlü.

Şunu da bilin ama: 10400F'i overclock yapamayacaksınız ve RAM'leriniz o anakartta i7 ve i9 kullanmadığınız sürece 2666 MHz çalışacak. Sadece arasındaki farkı yazdım caydırmak ya da heves kırmak gibi bir çabam yok.

10400F'li sistem performans açısından daha iyi. Diğer hocalarımın da ne diyeceği önemli ama.

Aslında şu an bu alınır mı yoksa beklemem mi gerek. Alsam sıkıntı yaşar mıyım ? yoksa daha iyi sistem var mı bu fiyata.

Son düzenleme:
Aslında şu an bunu alınır mı yoksa beklemem mi gerek. Alsam sıkıntı yaşar mıyım ? yoksa daha iyi sistem var mı bu fiyata.
Araştırılırsa ve tabii piyasa stabil durumlarda izlemeye başlarsa daha iyisinin de bulunması imkanı her zaman var elbette. Ben de bilmiyorum. Şu anki ekran kartları karaborsaya düştüğünden kesin bir şey söylemek zor.

Araştırılırsa ve tabii piyasa stabil durumlarda izlemeye başlarsa daha iyisinin de bulunması imkanı her zaman var elbette. Ben de bilmiyorum. Şu anki ekran kartları karaborsaya düştüğünden kesin bir şey söylemek zor.
Daha geçen ay bu sistemler 7200 liraydı :D . O yüzden beklerim beklemesine ama ne olucağı belli olmuyor.

Beklerim beklemesine ama ne olucağı belli olmuyor.
Evet, tam da dediğiniz gibi. Hatta çok daha öncesinde 5400 liraya bile 2060+3600'lü sistem toplayanları hatırlıyorum. Stoklar gelince az da olsa rahatlar ama kesin olarak düşer ya da düşmez diyemeyeceğim. Çıkacak olan ekran kartlarının beklentisi, şu anki piyasadaki fahiş fiyatlandırılan ekran kartlarından daha ucuz olacağı yönünde.
Arkadaşlar merhabalar. 8000TL bütçem var bana ne önerebilirsiniz? Hazır sistem olursa çok iyi olur şimdiden teşekkürler.
Attığınız ilk sistem 7999 TL'ye inmiş hocam.
Hocam, attığınız sistem 7999 TL'ye indi. Parça kalitesi güzel, herhangi bir kısma yapmamışlar ve dengeli olmuş. Şu anki piyasada alınabilecek bir sistem. Anakartı dışında hoşuma giden bir sistem.
Ryzen 5 3600'lü sistem de ayrı olarak güzel. İki sistem de tercih meselesi yani, aralarında çok da bir fark yok.

Lâkin piyasayı bekleyip beklememe konusunda kesin bir şey söyleyemeyeceğim. İşler istemediğiniz gibi giderse sorumluluğunu ve huzursuzluğunu kendimde içten içe yaşarmışım gibi hissediyorum. Konu etkileşim yakalayamadığından çok bir fikir alış-verişi olmamış. Yeni bir konu açmanızı tavsiye ederim.
@CemKaraca

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı