8000TL sistem toplama ve bazı sorular

boombastik

Hectopat
Herkese merhaba. Aşağıda belirttiğim bileşenleri toplayarak bir PC toplamayı düşünüyorum. Bu konu hakkında sizlere birkaç sorum var ve sizden tavsiye bekliyorum.
1-Bu parçalar birbirlerine uyumlu mu?
2-Işlemcinin yanında soğutucu geliyor mu?
3-Overclock yapmam gerekir mi yoksa orijinal ayarlarında çalışıyor mu?
4-Bu sistemde eksik bir bileşen var mı?
5-Bir de şu parça yerine şunu alman daha mantıklı olur dediğiniz bir parça var mı?
Anakart: ASUS ROG STRIX B450-E GAMING 4400MHz(OC) DDR4 soket AM4 RGB Wi-Fi M.2 HDMI ATX anakart.
İşlemci: AMD Ryzen 5 2600 3.4GHz 19MB önbellek 6 çekirdek AM4 12nm.
RAM: Corsair 16 GB (2x8GB) Vengeance RGB Pro beyaz 3200MHz CL16 DDR4 Dual kit RAM.
Ekran kartı: ASUS Dual GeForce GTX 1660 Ti OC Evo6GB GDDR5 192 Bit.
Kasa: Thermaltake V200 600W 80 Plus 3X Pure Plus RGB fanlı midtower Gaming.
SSD: Samsung 500GB 860Evo M.2 SSD(500 MB okuma/ 520 MB yazma)

(Sistem maliyeti 8.000TL)

Herkese merhaba. Aşağıda belirttiğim bileşenleri toplayarak bir PC toplamayı düşünüyorum. Bu konu hakkında sizlere birkaç sorum var ve sizden tavsiye bekliyorum.
1-Bu parçalar birbirlerine uyumlu mu?
2-Işlemcinin yanında soğutucu geliyor mu?
3-Overclock yapmam gerekir mi yoksa orijinal ayarlarında çalışıyor mu?
4-Bu sistemde eksik bir bileşen var mı?
5-Bir de şu parça yerine şunu alman daha mantıklı olur dediğiniz bir parça var mı?
Anakart: ASUS ROG STRIX B450-E GAMING 4400MHz(OC) DDR4 soket AM4 RGB Wi-Fi M.2 HDMI ATX anakart.
İşlemci: AMD Ryzen 5 2600 3.4GHz 19MB önbellek 6 çekirdek AM4 12nm.
RAM: Corsair 16 GB (2x8GB) Vengeance RGB Pro beyaz 3200MHz CL16 DDR4 Dual kit RAM.
Ekran kartı: ASUS Dual GeForce GTX 1660 Ti OC Evo6GB GDDR5 192 Bit.
Kasa: Thermaltake V200 600W 80 Plus 3X Pure Plus RGB fanlı midtower Gaming.
SSD: Samsung 500GB 860Evo M.2 SSD(500 MB okuma/ 520 MB yazma)

(Sistem maliyeti 8.000TL)

8 Bin TL' ye bu sistemden daha iyi sistemler alınır. Ayrıca şuan dolar coronadan dolayı çok dalgalı bu ortamda sistem ihtiyacınızı bir süre erteleyin derim.

Öncelikle sorularınızı cevaplayalım:
1 - Evet uyumlu.
2 - Evet geliyor.
3 - Hayır gerekmez.
4 - Hayır yok.
5 - Evet var. Komple sistem değişmeli. 🤭
Sistem güzel ama asla bu parayı hak etmiyor. Parçaları tek tek mi topladınız veya İtopya'dan hazır bir sistem mi bilmiyorum ama bu fiyata alınabilecek bir sistem değil. Şu sistemi düşünebilirsiniz. Ekrandaki ufak bir iki değişiklik ile 8351 TL tutuyor. İşlemcisi daha yüksek, ekran kartları arasındaki fark kıyaslanamaz bile. Teknobiyotik'in kendi videosunda oyun testleri var. Ayrıca Youtube'dan yakın tarihli detaylı oyun videolarını da inceleyebilirsiniz. Beğenirseniz bu sistemi almanızı öneririm. İşlemciye overclock yapmanıza gerek yok. Eğer yapmak isterseniz Arctic Freezer 34 kule tipi soğutucu (350 TL) işinizi rahatlıkla görecektir.

teknobiyotik.jpg

Son düzenleme:
Aşırı saçma bir sistem.

Şöyle bir sistem çok daha mantıklı olur:

Ben 2 yıldır sistem toplamıyorum uğraşamayacağım ancak genel gördüğüm kadarıyla bu fiyatlarda RX 5700 XT koyuyorlar. Siz neden %30 daha az FPS alacağınız bir ekran kartı seçiyorsunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı