820M Nvidia Güncellemesi yapmıyor

Berke Çimen

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar. Bilgisayarımı formatladım. Driverleri kurarken Intel problemsiz kuruldu ama NVIDIA "sürücü yüklemesi başarısız" hatası verdi. Acer'ın kendi sitesinde ki sürücüyü indirdim yine kurulmadı. Aygıt yöneticisine girdim ünlem işareti ile bilinmeyen aygıt yazıyordu. Sürücüyü güncelle dedim. Problemsiz şekilde kuruldu ama sürücü tarihi 2017 gözüküyor. NVIDIA sitesinden 2018-2019 sürücülerinden rastgele 12-13 adet driver indirdim hiçbiri de kurulmadı. Driveri nasıl güncellerim?

Ekran Alıntısı.JPG

Yaptıklarım:
1-NVIDIA'yı kurmaya çalışırken hata yedikten sonra DDU ile NVIDIA sürücüsünü kaldır dedim. (Her hata yediğimde yaptım)
2-Kurumları yaparken internet bağlantısını kestim.
3-Acer sitesinde fark ettim Broadwell ve normal sürücü olarak 2 adet NVIDIA sürücüsü vardı 2 sini de denedim başarısız hatasını gördüm. (Bilgisayarın Haswell mi yoksa Broadwell mi olduğunu bilmediğim için 2 sürücüyü de denedim)
1.JPG

2.JPG

820M için NVIDIA sitesinde yaptığım aramada çıkan Driver.

Laptop markası: Acer
Modeli: Aspire E5-571G
Ekran Kartı: GeForce-820M
Donanım Kimliği: PCI\VEN_10DE&DEV_1140&SUBSYS_08681025

Not: Sitedeki driverler eski.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam nvidanın sitesine girin oradan Nvida GeForce Exprience'yi indirin. Ondan sonra uygulamaya giriş yapın.
ona üye olduktan sonra orda ekran kartınız ile ilgili herşeyi bulabilirsiniz otomatik zaten sistemde ne olduğunu tespit eder ve ona son çıkan en uygun driverı kurmak için sorar. Çok rahat ve basittir. Sürücüler kısmından bakın. Orada 1 tane sürücü yer almaktadır o en son sürümdür onu indirin indirdikten sonra hızlı kurulum diyin ve başlatın gerisini o halleder. Bide hocam o uygulama her yeni sürücü geldiğinde sizi uyarır. Bendede 840M var bende bugün güncelledim hep o uygulamadan güncellerim zaten kendisi otomatik tespit ettiği için neredeyse elimi sürmeden güncelleme yapıyorum. Sadece indir ve kura tıklıyorsunuz ve o gerisini hallediyor.

Son düzenleme:
DDU ile kurduğun ekran kartını indir, Nvidia'nın sitesine gir. Sisteminle uyumlu sürücüyü indir. Hata veriyorsa 1 önceki sürümünü indir, kur. Son sürüm o değil ayrıca.

Adsız.png

Hocam, boşuna arkadaşların dediği gibi sürücüyü silip yüklemeyin İnternetiniz den ve zamanınızdan yiyecektir. Eski Nvidia ekran kartları yeni sürücüleri indirmiyor. Ekran kartınıza göre son sürüm 391.35 sürümüdür.
Hocam nvidanın sitesine girin oradan Nvida GeForce Exprience'yi indirin. Ondan sonra uygulamaya giriş yapın.
Sen 820M ile son sürümümü kurdun resim atar mısın?

Son düzenleyen: Moderatör:
DDU ile kurduğun ekran kartını indir, Nvidia'nın sitesine gir. Sisteminle uyumlu sürücüyü indir. Hata veriyorsa 1 önceki sürümünü indir, kur. Son sürüm o değil ayrıca.

Eki Görüntüle 421529
Bir yanlışın olmasın sitede 820M seçtiğimde çıkan Driver 425.31.
ona üye olduktan sonra orda ekran kartınız ile ilgili herşeyi bulabilirsiniz otomatik zaten sistemde ne olduğunu tespit eder ve ona son çıkan en uygun driverı kurmak için sorar. Çok rahat ve basittir. Sürücüler kısmından bakın. Orada 1 tane sürücü yer almaktadır o en son sürümdür onu indirin indirdikten sonra hızlı kurulum diyin ve başlatın gerisini o halleder. Bide hocam o uygulama her yeni sürücü geldiğinde sizi uyarır. Bendede 840M var bende bugün güncelledim hep o uygulamadan güncellerim zaten kendisi otomatik tespit ettiği için neredeyse elimi sürmeden güncelleme yapıyorum. Sadece indir ve kura tıklıyorsunuz ve o gerisini hallediyor.
Hocam bulmuyor denedim.

Hocam, boşuna arkadaşların dediği gibi sürücüyü silip yüklemeyin İnternetiniz den ve zamanınızdan yiyecektir. Eski Nvidia ekran kartları yeni sürücüleri indirmiyor. Ekran kartınıza göre son sürüm 391.35 sürümüdür.

Sen 840M ile son sürümümü kurdun resim atar mısın?
Teşekkürler kuruldu problemsiz şekilde.
Kardeşim sana resim gönderdim. Resimdeki sürüm son sürüm. "DDU ile kurduğun ekran kartını indir " yazmışım kafam ne kadar gittiyse artık :)))))))
Maalesef kurulmuyor uygun donanım bulunamadı hatası görüyorum. Ama 391.35 sürümü kuruldu.

Sistemine uygun driveri indir. Setup ile değil, manuel olarak kurmayı dene ( paket olarak ). O da olmazsa driveri modlayabilirsin

Geri
Yukarı