Çözüldü 820M sistem Valorant'ta 20 FPS veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
1
Yer
Afyonkarahisar
Selamlar!

Daha dün gece 9-10 gibi Valorant'ta 2 maç attım. FPS değerlerim 80-100 arasıydı donma ve kasma problemi yoktu, bugün girdiğimde ise FPS değerleri 20-50 arası drop/kasma olarak devam etti.

1 günde ne değişmiş olabilir, neden böyle sorunlar yaşıyorum?

Sistem Bilgileri:

• NVIDIA GT 820M
  • Intel Core i5 5200U @ 2.2GHz
  • 4 GB 1600MHz RAM
  • WDC 500GB HDD

Sistemin oyun için yetersiz diyecek olanlar önceden çok rahat oynuyordum fakat bu sorunları bugün yaşamaya başladım.

Çözüm
Selamlar!

Daha dün gece 9-10 gibi Valorant'ta 2 maç attım. FPS değerlerim 80-100 arasıydı donma ve kasma problemi yoktu, bugün girdiğimde ise FPS değerleri 20-50 arası drop/kasma olarak devam etti.

Sistem Bilgileri:

• NVIDIA GT 820M
  • 4 GB 1600MHz RAM
  • WDC 500GB HDD

Sistemin oyun için yetersiz diyecek olanlar önceden çok rahat oynuyordum fakat bu sorunları bugün yaşamaya başladım.
Oyunu güncelleştirmelerle batırdılar çoğu kişi bunu yaşıyor.
Selamlar!

Sistem Bilgileri:

• NVIDIA GT 820M
  • 4 GB 1600MHz RAM
  • WDC 500GB HDD

4 GB RAM yüzünden olabilir, oyuna her gün güncelleştirme yeni efektler ıvır zıvırlar yükleniyor ve RAM yetersiz kalıyor olabilir işlemci ve ekran kartı 80FPS almak için yeterli ama RAM'in bunun önünü kesebileceğini düşünüyorum.

4 GB RAM yüzünden olabilir, oyuna her gün güncelleştirme yeni efektler ıvır zıvırlar yükleniyor ve RAM yetersiz kalıyor olabilir işlemci ve ekran kartı 80FPS almak için yeterli ama RAM'in bunun önünü kesebileceğini düşünüyorum.

Peki RAM'i daha sonradan 4x2 olarak değiştirsem bir sonuç alır mıyım?

Geri
Yukarı