8300 TL full sistem toplama

rainbowcu

Centipat
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 3600
  • Ekran kartı: MSI GeForce GTX1660 Ti Ventus XS
  • Anakart: ASUS TUF B450 PLUS GAMING 4400 MHz
  • SSD: Samsung 250GB 860 Evo
  • HDD: WD Blue 64MB 1TB 7200 RPM
  • RAM: Corsair sıngle kıt 16 GB DDR4 CL16 3000 MHz
  • Kasa: Thermaltake V200TG
  • PSU: Thermaltake TR2 s 650W 80 Plus
  • Monitör: Samsung 24" CRG50 144Hz FHD kavisli ekran
  • Kulaklık: Rampage RM K1
  • Mouse: Rampage SMX R22
  • Klavye: Rampage KB R74
Toplam fiyatı Vatan Computer'da 8181₺ aşığı yukarı değişebilir, o yüzden 8300 dedim. İçindeki parçalar hakkında öneriye açığım yaptığım, soruşturdum, araştırmalarım sonucu her türlü oyunu Ultra modda oynayabilirmişim, sizin de fikrinizi alabilirim. Bir de bilginiz varsa (yeni üyeyim, yasaktır değildir bilgim yok) güvenilir hazır sistem satan bir yer var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Parçaları tek tek internetten güvenilir sitelerden(İnventus, QP, Sinerji) almalısınız. Ayrıca single kit yerine 8x2 RAM alın, dual channel çok önemli Ryzen’lerde. Ekran kartını 1660S Gaming X’de alabilirsiniz, anakart B450 Tomahawk Max’de alabilirsiniz size kalmış.

• İşlemci: AMD Ryzen 5 3600
  • Ekran kartı: MSI GeForce GTX1660 Ti Ventus XS
  • Anakart: ASUS TUF B450 PLUS GAMING 4400 MHz
  • SSD: Samsung 250GB 860 Evo
  • HDD: WD Blue 64MB 1TB 7200 RPM
  • RAM: Corsair sıngle kıt 16 GB DDR4 CL16 3000 MHz
  • Kasa: Thermaltake V200TG
  • PSU: Thermaltake TR2 s 650W 80 Plus
  • Monitör: Samsung 24" CRG50 144Hz FHD kavisli ekran
  • Kulaklık: Rampage RM K1
  • Mouse: Rampage SMX R22
  • Klavye: Rampage KB R74
Toplam fiyatı Vatan Computer'da 8181₺ aşığı yukarı değişebilir, o yüzden 8300 dedim. İçindeki parçalar hakkında öneriye açığım yaptığım, soruşturdum, araştırmalarım sonucu her türlü oyunu Ultra modda oynayabilirmişim, sizin de fikrinizi alabilirim. Bir de bilginiz varsa (yeni üyeyim, yasaktır değildir bilgim yok) güvenilir hazır sistem satan bir yer var mı?
Rampage ürünlerden Everest olanları alma bence, FPS türü oyun oynuyorsun sanırım adın 'rainbowcu' kavisli ekran yerine düz ekran al ve imkanın olursa sırasıyla önce IPS , Va, en son TN panele yönel renk ve göze doygunluk açısından ayrıca kasada hava sirkülasyon sorunu var yazın ısınır, ramleri dual yaparsan daha iyi olur ama single kalsa da olur, bir de aralarında 2-3 fps fark olan ama daha ucuz 1660super öneririm.
Parçaları tek tek internetten güvenilir sitelerden(İnventus, QP, Sinerji) almalısınız. Ayrıca single kit yerine 8x2 RAM alın, dual channel çok önemli Ryzen’lerde. Ekran kartını 1660S Gaming X’de alabilirsiniz, anakart B450 Tomahawk Max’de alabilirsiniz size kalmış.
Tek tek yerine hazır sistem de alabilirsin uygun, güzel bulursan.

Dostum qp harici o dediklerinde aşırı şikayet var ürün almanı tavsiye etmem

Bu kasaya 1TB HDD ekleyerek alabilirsiniz. Sizin topladığınız sistemi 2'ye katlar ekran kartı olarak.
Ayrıca aşağıdaki seçeneklerden 1259 liraya satılan AOC 144Hz 1Ms Freesync IPS ekran'lı monitörü de ekleyin sisteme; 8058 lira yapıyor. Hatta James Donkey 712 kulaklığı da 169 liraya ekleyebilirsiniz.
Ayrıca sizin seçtiğiniz aksesuarlara baktım, klavye bu sisteme yakışmaz, en azından mekanik bir klavye tercih edin.
Benim size önerdiğim kasa+monitör 8000lirayı geçtiği için biraz bütçenizin dışına çıkmış olabilirim ama bu sistemle önümüzdeki senelerde çıkan oyunları bile üst düzey ayarlarda kasmadan oynarsınız.

Bu kasaya 1TB HDD ekleyerek alabilirsiniz. Sizin topladığınız sistemi 2'ye katlar ekran kartı olarak.
Ayrıca aşağıdaki seçeneklerden 1259 liraya satılan AOC 144Hz 1Ms Freesync IPS ekran'lı monitörü de ekleyin sisteme; 8058 lira yapıyor. Hatta James Donkey 712 kulaklığı da 169 liraya ekleyebilirsiniz.
Ayrıca sizin seçtiğiniz aksesuarlara baktım, klavye bu sisteme yakışmaz, en azından mekanik bir klavye tercih edin.
Benim size önerdiğim kasa+monitör 8000lirayı geçtiği için biraz bütçenizin dışına çıkmış olabilirim ama bu sistemle önümüzdeki senelerde çıkan oyunları bile üst düzey ayarlarda kasmadan oynarsınız.
Dostum 9 bin küsür oluyor cidden fazlasıyla aşıyor bütçemi teşekkürler genede

Merhaba tavsiye ettiğin sistemi biraz özelleştirip satın almayı düşünüyorum içerisinde windows 10 kurulu geliyor mu acaba ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı