840M laptopta düşük oyun performansı

BayramogluE

Hectopat
Yer
9FG84PFR+M2
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar, bugün laptopuma olan sinirimden bahsedeceğim. Öncelikle kasmayan oyun yok. Benchmark PC testi yaptım ve çıkan sonuç iğrenç. %6 oyun performansı nedir?

Bunun yüzünden hiçbir oyun alamıyorum. Bu Steam yaz indirimlerinde bile bir doğru düzgün oyun bulamadım. Yani gene oynatıyordu, 30 FPS bile alıyordum. Bu dediğime bakmayın, en düşük ayarlarda zor 30FPS. Bugün oyunlar bir ekstra kasmaya başladı. Bir kez daha test yaptım ve ne olacak? Oyun performansı %5'e düşmüş. %1 bu kadar mı fark eder? Bir oyun oynayacaktım, olmadı. Fakirliğin gözü kör olsun. Şu an bozulmasını bekliyorum. İnşaAllah en yakın zamanda güzel bir PC alırım. Sizin de görüşlerinizi, sinirlerinizi görmek istiyorum.

PC özellikleri:
Win 8.1
GeForce 840M.
Intel i5 5.nesil
8 GB DDR3 RAM.

Merhabalar, bugün laptopuma olan sinirimden bahsedeceğim. Öncelikle kasmayan oyun yok. Benchmark PC testi yaptım ve çıkan sonuç iğrenç. %6 oyun performansı nedir?

Bunun yüzünden hiçbir oyun alamıyorum. Bu Steam yaz indirimlerinde bile bir doğru düzgün oyun bulamadım. Yani gene oynatıyordu, 30 FPS bile alıyordum. Bu dediğime bakmayın, en düşük ayarlarda zor 30FPS. Bugün oyunlar bir ekstra kasmaya başladı. Bir kez daha test yaptım ve ne olacak? Oyun performansı %5'e düşmüş. %1 bu kadar mı fark eder? Bir oyun oynayacaktım, olmadı. Fakirliğin gözü kör olsun. Şu an bozulmasını bekliyorum. İnşaAllah en yakın zamanda güzel bir PC alırım. Sizin de görüşlerinizi, sinirlerinizi görmek istiyorum.

PC özellikleri:
Win 8.1
GeForce 840M.
Intel i5 5.nesil
8 GB DDR3 RAM.
Laptobumda da aynı kart var. Daha çok 2D yada Pixel grafikli oyunlara yönelmenizi öneririm. Hotline miami,katana zero,hollow knight,stardew valley,graveyard keeper,ori and the blind forest vb. gibi oyunları deneyebilirsiniz.

PC özellikleri:
Win 8.1
GeForce 840M.
Intel i5 5.nesil
8 GB DDR3 RAM.
kanka benchmark testi nasil yaptın bende yapmak istiyorum

Elinizdeki bilgisayarı ofis işleriniz için kullanıp yeni bir kasa toplayabilirsiniz. Bence elinizdeki laptop size her zaman lazım olacaktır. Hiç hor kullanmayın. Ofis kullanımı, internette gezinme gibi işlemler için her zaman lazım olabilir. Bütçeniz olduğu zaman güzel bir kasa toplamanızı (ya da hazır sistem almanızı) öneririm.

Geri
Yukarı