850-1000W 80+ PSU önerisi

@jax teller fanboyu ?
Power boost markasının bozuk olmayan PSU'su olmasına şaşırdım. Rehberde zaten tam olarak PowerBoost olmadığı yazıyormuş.

Arkadaşlar uyarı yedim kusura bakmayın. Power Boost olan PSU'ya pek güvenemedim.
Alacağım sistem;
i9 10900K / i9 10850K.
ASUS ROG STRIX Z490-F
360mm sıvı soğutma.
RTX 3070/ RTX 3080.
ASUS TUF GT 501 kasa.

Arkadaşlar ileride upgrade edeceğim ve Corsair Obsidian 1000D ye geçeceğim. O yüzden yüksek miktarda fan gerekiyor. Bu da güç gerektiriyor. Sizce hangi PSU sistemime uyar ve yeter?
Bütçeyi arttırıp bunu almak mantıklı mı? Anakartımla uyumlu mu?

Arkadaşlar uyarı yedim kusura bakmayın. Power Boost olan PSU'ya pek güvenemedim.
Alacağım sistem;
i9 10900K / i9 10850K.
ASUS ROG STRIX Z490-F
360mm sıvı soğutma.
RTX 3070/ RTX 3080.
ASUS TUF GT 501 kasa.

Arkadaşlar ileride upgrade edeceğim ve Corsair Obsidian 1000D ye geçeceğim. O yüzden yüksek miktarda fan gerekiyor. Bu da güç gerektiriyor. Sizce hangi PSU sistemime uyar ve yeter?
Power Boost olana sadece etiket basılmış, Sama Forza normalde.

Power Boost olana sadece etiket basılmış, sama Forza normalde.

Hocam maalesef çok bilgisayar konusunda sıkıntı çektim. Cooler Master ve Corsair dışındakilere güvenesim gelmiyor.
@MisakiTaro @Uchiha Shisui @Yener K.

Mantıklı :D. Hocam 1000W mı alsam 850W mı alsam onu çözemedim :D
Bütçe yükselebiliyorsa aşağıdaki ürünü alın:

Hocam ASUS'a güvenilir ama o fiyata Corsair daha mı iyi olur bilemedim. Ek olarak 850W yeter mi onu düşünüyorum. Konuyu tam bir karar veremeden kapatmak istemiyorum.

Hocam ASUS'a güvenilir ama o fiyata Corsair daha mı iyi olur bilemedim. Ek olarak 850W yeter mi onu düşünüyorum. Konuyu tam bir karar veremeden kapatmak istemiyorum.
ASUS, güç kaynaklarını Seasonic'e yaptırıyor. Seasonic'in bu konuda ne kadar önde olduğunu bildiğinizi varsayıyorum. Ben Corsair kullanıyorum ama aynı fiyata 850W yerine 1000W alabiliyorsam tercihim bu yönde olur. Sonuçta kötü bir şey tercih etmiyorsunuz. Kalite ortada.

Hatta @kino'yu da konuya çağırayım. Rog Strix kullanıcısı.

Son düzenleme:

O fiyata Corsair ikinci tercihim olurdu ROG Strix ve Seasonic varken. ROG Strix'in en çok beğendiğim yanı çok sessiz çalışması ve kasayı ısıtmaması. Tasarım ve soğutması ASUS'a ait içi Seasonic bu güç kaynağının.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı