850 Watt Gold PSU önerisi

4600 TL fiyata düşecek A850G. PX850G yerine onu alırsınız. RM850x almayın hiç, fiyatları berbat ve size PCI-e 5.0 & ATX 3.0 bir model lazım ki 12VHPWR çıkışı elde edebilesiniz. 4000 serisi ekran kartları bu çıkıştan güç alıyor çünkü. Yeni nesil bağlantı tipi diyelim.

Bu çıkıştan yoksa bile ekran kartınızın kutusundan çıkan dönüştürücü ile takıp kullanabiliyorsunuz ama üst seviye GPU lar için önermem.

4600 TL fiyata A850G oluyorsa diğer modellere hiç bakmayın bile, fiyatı iyi epey.

O zaman PX850G. Şu da olabilirdi bu arada:

Yine benzer kalitede bir ürün ama tek sıkıntısı detaylı testleri yok. Üretici ve platform aynı yine. Eğer PX850G ve A850G yakın fiyatlarda olmasaydı bunu alın derdim ama elde detaylı testleri olan ürünü almak elbette daha iyidir. Bu modeli de buradan birkaç arkadaşımıza aldırmıştım, şu ana kadar negatif bir geri dönüş olmadı hiç ama yakın fiyatta PX850G var zaten.
Hocam şu durumda MSI 4600 TL gibi bir fiyat olmuyor ise DeepCool PX850G alarak bu işi çözüyoruz. Teşekkür ederim.

Hocam işlemci i5 12400F. Tek kafama takılan NVIDIA'nın 750 watt ve üzeri önermesi. İleride 40xx bir karta da geçerim diye şu modeli düşündüm.

Corsair RMx güzel seri aslında bana da yetecektir diye düşündüm ama çok da sınırlarda gezinmeyeyim dedim.
Elindeki psu 4080 + 13600kf falan geçsen bile yeterli. Kullanmaya devam et.

Elindeki psu 4080 + 13600kf falan geçsen bile yeterli. Kullanmaya devam et.
Yani çok ikilemde kaldım şuan.

Ben MSI sipariş ettim çünkü. Böyle diyince düşündüm bir an. İleride 4xxx sisteme geçince Nvidia'nın önerisinin çok uzağında kalıyor 650 watt.

Yani çok ikilemde kaldım şuan.

Ben MSI sipariş ettim çünkü. Böyle diyince düşündüm bir an. İleride 4xxx sisteme geçince Nvidia'nın önerisinin çok uzağında kalıyor 650 watt.
3080'den daha az güç tüketiyor 4080. Transient'leride daha az.

Dosya Ekleri

• power-gaming (1).png
    power-gaming (1).png
    163,5 KB · Görüntüleme: 16
  • power-multithread (2).png
    power-multithread (2).png
    70,6 KB · Görüntüleme: 21
Yani şöyle diyeyim hocam henüz kargo çıkmadı iptal edebilirim. Ama eğer 4xxx serisi için bile rm650x yeterli olacak ise bütçeyi başka birşey için değerlendireyim. Belki iyi fiyata gider ama eğer işime yarayacaksa devam edeyim. Çok karıştı kafam.

3080'den daha az güç tüketiyor 4080. Transient'leride daha az.
Bu iki grafiğe göre 12400F ve 3080 için 650 watt yeterli görünüyor.

Yani şöyle diyeyim hocam henüz kargo çıkmadı iptal edebilirim. Ama eğer 4xxx serisi için bile rm650x yeterli olacak ise bütçeyi başka birşey için değerlendireyim. Belki iyi fiyata gider ama eğer işime yarayacaksa devam edeyim. Çok karıştı kafam.

Bu iki grafiğe göre 12400F ve 3080 için 650 watt yeterli görünüyor.
Çok rahat yeterli zaten 12400f ve 3080 için.

Geri
Yukarı