8500₺ laptop önerisi

Hoşuma gitmedi değil. Fiyat olarak da tam istediğim gibi. Cidden anlıyorsan söyle lütfen, eminsen -lerini de söyle lütfen. Isınma vb. . Monster genel olarak iyi midir? Ve laptop bakımlarından haberim yok

Kasa kalitesi tatmin etmeyebilir, özellikle parmak izi ve toz tutma açısından. Onun dışında soğutması çok iyi. Sana attığım modelde 2 tane arkada, iki tane yanlarda ve altta havalandırma ızgaraları var. Soğutma açısından başarılı. Performansı da gayet güzel, 2.5 sene önce aldığım bilgisayarda HDD olmasına rağmen çok hızlı ve stabil. Monster seçmenin iyi yanları ve genelde en ön plana çıkanı teknik destekleri. Bilgisayara senede 2 kez bakımını ve termal macun yenilenmesini yaptırabiliyorsun. 14 gün içerisinde koşulsuz şartsız iade var. Yani uzun ömürlü ve bakımını yaptırmak istiyorsan Monster öneririm.

Ben bu özellikli bir laptopu 6300 TL'ye aldım, çok mantıklı değil MSI almak.
Ben de şimdilerde normal seviye bir laptop almakta zorlanılan bir fiyata gaming laptop almıştım 2 sene önce, maalesef ekonomi acımasız o yüzden zamanının fiyatına göre değil şimdiki piyasaya göre karşılaştırmak gerek. Kalite ve güven olarak en sağlam markalardan biri MSI, bu yüzden bütçe el veriyorsa ilk önerim olur.

Aslında ben de (en azından çevremde önerdiğim ve gördüğüm kadarıyla) çok şikayetçi değilim Monster'dan. Almış olan arkadaşlarım da gayet memnunlar gerek performans gerek soğutma olarak. Şahsi olarak bir sıkıntı yaşamamış olsam da cihaza ilk dokunduğumda kasadaki malzeme kalitesinden duyduğum soğumadan beni hiçbir şey çeviremez, artı olarak forumda da çok fazla sıkıntı çeken arkadaşın konusunu okudum. Tabii ki elektronik biraz da şans işi ama bu kadar sorun tesadüf olmamalı diye düşünmüyor da değilim. Çok yüksek bir sorun çıkarma yüzdesi olmadığından böyledir belki de, sonuçta toplama üretilen cihazlar. Kimisi sorunsuz, kimisi de ufak da olsa sonra baş ağrıtacak sorunlara sahip olabilir.
Bu yüzden artık garanti olsun diye önerilerime Monster'ı en başa koymuyorum, o fiyatlara güzel alternatif varsa o başımın tacıdır. Ama Monster'ı da kesinlikle kınıyorum veya önermiyorum diyemem, alanında başarılı bir firma.

Haklısınız siz de. Kasa kalitesi kötü ama kişiden kişiye değişebilir açıkçası beni soğutmadı. Dediğim gibi termal macun yenilenmesi, bakımı en büyük artı. Kasaya kendin RAM veya SSD taksan bile garantisi bitmiyor. Ömür boyu bakım garantisi gayet güzel. Fiyata göre de en iyilerinden biri bu attığım sistem. Hem RAM hem de depolama açısından başarılı ki soğutması da çok iyi.

Kasa kalitesi tatmin etmeyebilir, özellikle parmak izi ve toz tutma açısından. Onun dışında soğutması çok iyi. Sana attığım modelde 2 tane arkada, iki tane yanlarda ve altta havalandırma ızgaraları var. Soğutma açısından başarılı. Performansı da gayet güzel, 2.5 sene önce aldığım bilgisayarda HDD olmasına rağmen çok hızlı ve stabil. Monster seçmenin iyi yanları ve genelde en ön plana çıkanı teknik destekleri. Bilgisayara senede 2 kez bakımını ve termal macun yenilenmesini yaptırabiliyorsun. 14 gün içerisinde koşulsuz şartsız iade var. Yani uzun ömürlü ve bakımını yaptırmak istiyorsan Monster öneririm.
Bakım olaylarından bahsedebilir misin? Bir de bütçemi çok arttıramam,SSD de kullanmak istiyorum ama 500gb çok yetmez oyunlara. Ne yapmalıyım? Çok uzman değilim bilgisayar bileşenleri konusunda

Haklısınız siz de. Kasa kalitesi kötü ama kişiden kişiye değişebilir açıkçası beni soğutmadı. Dediğim gibi termal macun yenilenmesi, bakımı en büyük artı. Kasaya kendin RAM veya SSD taksan bile garantisi bitmiyor. Ömür boyu bakım garantisi gayet güzel. Fiyata göre de en iyilerinden biri bu attığım sistem. Hem RAM hem de depolama açısından başarılı ki soğutması da çok iyi.
Markanın kendince bayağı bir artısı var dediğiniz gibi, soğutması ve fiyatına göre sunduğu teknik özellikleri olsun, teknik destekleri olsun gayet güzel firma. Yine tercih edilebilir bence, kullanıcının inisiyatifi.

Bakım olaylarından bahsedebilir misin? Bir de bütçemi çok arttıramam, SSD'de kullanmak istiyorum ama 500GB çok yetmez oyunlara. Ne yapmalıyım? Çok uzman değilim bilgisayar bileşenleri konusunda

Laptoplarda genel olarak SSD bulunuyor ve 500 GB aşılmıyor. Daha sonradan ekletebiliyorsunuz. Bakım açısından ömür boyu garanti hizmetleri var. Cihazını bir sene içerisinde iki kez bakıma gönderebiliyorsun. Yan 6 ayda bir iç temizliği ve termal macun yenilenmesi yaptırabiliyorsun. İstersen mağazaya götürüp yaklaşık 2 saat içerisinde bakımı yaptırıp teslim alabiliyorsun. Mağazaya ulaşma imkanın yoksa kargo ile de yapılabiliyor. Eğer imkanın varsa mağazaya gitmeni öneririm. Orada deneyebiliyorsun bilgisayarları. Ona göre detaylıca konuşup danışabilirsin. Ya da uzaktan hizmetleri de var.
Markanın kendince bayağı bir artısı var dediğiniz gibi, soğutması ve fiyatına göre sunduğu teknik özellikleri olsun, teknik destekleri olsun gayet güzel firma. Yine tercih edilebilir bence, kullanıcının inisiyatifi.

Tabii ki, haklısınız. Burada MSI gibi bir markayla yarıştırmak söz konusu bile olamaz. MSI çok kaliteli bir yapıya sahip ancak fiyatları daha yüksek olduğundan benim tercih etme sebebim asla olmadı. Ama eğer performanstan biraz ödün verip bütçeyi de arttırırsa MSI kesinlikle en iyi tercih olur.

Laptoplarda genel olarak SSD bulunuyor ve 500 GB aşılmıyor. Daha sonradan ekletebiliyorsunuz. Bakım açısından ömür boyu garanti hizmetleri var. Cihazını bir sene içerisinde iki kez bakıma gönderebiliyorsun. Yan 6 ayda bir iç temizliği ve termal macun yenilenmesi yaptırabiliyorsun. İstersen mağazaya götürüp yaklaşık 2 saat içerisinde bakımı yaptırıp teslim alabiliyorsun. Mağazaya ulaşma imkanın yoksa kargo ile de yapılabiliyor. Eğer imkanın varsa mağazaya gitmeni öneririm. Orada deneyebiliyorsun bilgisayarları. Ona göre detaylıca konuşup danışabilirsin. Ya da uzaktan hizmetleri de var.

Tabii ki, haklısınız. Burada MSI gibi bir markayla yarıştırmak söz konusu bile olamaz. MSI çok kaliteli bir yapıya sahip ancak fiyatları daha yüksek olduğundan benim tercih etme sebebim asla olmadı. Ama eğer performanstan biraz ödün verip bütçeyi de arttırırsa MSI kesinlikle en iyi tercih olur.
Gaziantep'de yaşıyorum ve maalesef burada mağaza bulunmuyor. Discord verme şansın var mı? Daha hızlı,farklı sorular sormam gerek. İlerisi için de geçerli

Yeni konular

Geri
Yukarı