8500 TL GTA 5'te 100 FPS verecek sistem önerisi

Bütçe
8500

Xticker1

Hectopat
Daha fazla  
Bir oyuncu bilgisayarı arıyorum. Arkadaşımda şu özelliklere sahip bir sistem var:

1643618498054.png

GTA 5'i rahat açıyor, kastırmıyor. Valorant gibi takımlı savaş oyunlarında da tam performans veriyor. Benim bütçem en fazla 8.500 TL. Şu an da bilgisayar fiyatları tavan yapmış durumda. İnternette aradığımda istediğim sistemler çıkmıyor, çıksa da cep yakıyor. Yardımcı olabilir misiniz?
Arkadaşımdaki ekran kartı GTX 770*

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir oyuncu bilgisayarı arıyorum. Arkadaşımda şu özelliklere sahip bir sistem var:

Eki Görüntüle 1289552

GTA 5'i rahat açıyor, kastırmıyor. Valorant gibi takımlı savaş oyunlarında da tam performans veriyor. Benim bütçem en fazla 8.500 TL. Şu an da bilgisayar fiyatları tavan yapmış durumda. İnternette aradığımda istediğim sistemler çıkmıyor, çıksa da cep yakıyor. Yardımcı olabilir misiniz?

Hocam pek anlamıyorsan sistem toplamada geçen gün bir sistem gördüm İtopya da bunu alabilirsin ha param yok diyorsan 1660 Super yerine 1050 Ti al.
Şu şartlar da 0 ekran kartı önermem 2.el garantisi devam eden temiz bir şey bulursan onu al çünkü fiyatlar deli.

Dosya Ekleri

• IMG-20220130-WA0012.jpg
    IMG-20220130-WA0012.jpg
    63,1 KB · Görüntüleme: 82

8530 TL. Bütçe artmaz diye 8 GB yaptım RAM'i. İmkan olunca ekleme yaparsınız. Bütçe 500-1000 artarsa hazır sistemler de var internette toplamayla uğraşamam derseniz.

Hocam pek anlamıyorsan sistem toplamada geçen gün bir sistem gördüm İtopya da bunu alabilirsin ha param yok diyorsan 1660 Super yerine 1050 Ti al.
Şu şartlar da 0 ekran kartı önermem 2.el garantisi devam eden temiz bir şey bulursan onu al çünkü fiyatlar deli.

Tabii buna ek olarak Ryzen istiyorsan
B450M S2H = 400TL civarı hatta düşük bile vardı.
Ryzen 5 1600 AF = 2100TL civarı.
10650 Ti Akakçe'den bakabilirsin.
8 GB RAM idare edecektir bir miktar sizi ileride bir 8 daha ekleyebilirsiniz ucuz olsun dersen ( oloy marka RAM var süper bir şey diğer marka RAM'lardan bir farkı yok) 400 TL civarı.
600watt PSU MediaMarkt'a 400 TL civarıydı sanırsam tabii ucuza bulabilirsin.
500GB SSD yetecektir 500TL civarı.
350 400 TL'ye de ışıklı kasalar bulunmakta görsele önem verir isen.
Total de = 9000 TL yapar aşağı yukarı tutacak sistem 0 almaya kalkarsan eğer.

1050 Ti nedir ne olur yapmayın.

Eki Görüntüle 1289552

Eğer kendin sistem dizmeyi düşünüyorsan 6500XT veya 1650 kullanabilirsin. Geri kalan tarafı AMD dizebilirsin tavisyem işlemciyi ikinci el alıp geri kalan parçaları sıfır alman iyi bir araştırmayla 1. veya 2. nesil Ryzen 7 işlemciler 1300-1500 TL bandında bulunabiliyor.

SSD eh işte, PSU berbat. Söylemekte yarar var. Onun dışında hiç bütçe artmıyorsa ve evde toplama imkanı yoksa alınabilir.
Bu SSD iyi değil miydi? Bu fiyata bulabildiğim en iyi PC.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı