8500 TL'ye 2K için Ekran Kartı Tavsiyesi

Windows 7

Megapat
Makaleler
4
Daha fazla  
Meslek
İşletim Sistemi
Merhaba, elimdeki kartı yükseltmeye karar verdim aklımda bu bütçelerde 3080 vardı fakat onlar da sömürüldü maalesef. 2K'da ayarları kısmadan, DLSS'i kullanacaksam da kalite ayarında kullanabileceğim (kenar yumuşatmaları kısabilirim, yüksek çözünürlükte çok önemli değil) bir ekran kartı arayışındayım. Bellek konusunda AMD, yazılım konusunda ise NVIDIA cazip geliyor, önceliğim NVIDIA'dan yana. Ses ve sıcaklık konusunda pek takıntım yok şu an MSI'ın Ventus serisi bir kartını kullanıyorum ve düşük serilerden olmasına rağmen tatmin ediyor ama sistem gene de sistem boştayken maden yapmayı düşünüyorum. Ek olarak bobin sesi veya çökme hataları olmamasını tercih ederim. Sistem özelliklerim: R5 3600 (2K için yeter), 750W High Power Element Smart PSU (675W 12V çıkışı var, 3 tane kart bile besler kanımca), Master Case Pro3 kasa (hacimleri iyi, hava akışı çok yüksek bir kasa, boyut sorunu da çıkarmaz).

Mümkün olduğunca bütçenin altında kalan ve güvenilir, kullanıcı yorumları yüksek olan bir siteden tavsiye verirseniz sevinirim. Bir de 2080S/2080ti ile 3060ti/3070 arasından en F/P olan kart hangisidir, önceliğim 2K performansı buna göre link atarsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaza doğru stoklar düzelecek diyordu NVIDIA. Bence bekle. 8500 TL cidden büyük para.
Açıkçası yatacağım zamanlar madeni açık tutacağım, 6 ayda 3'te 1'ini amorti eder gibi. Bulabilirsem 3070 kapmayı planlıyorum ama sıfırlamışlar hepsini :(

Aynen yaza doğru RTX 3090 bile alabilir o paraya.
Kartın çıkış fiyatı 1500 dolar, özel tasarımlar 1700 dolar üstü, Türkiye'ye girişi kafadan 2000 dolar olur. İmkanı yok ama belki 3080 zorlanabilir. Teşekkür ederim ikinize de.

Açıkçası yatacağım zamanlar madeni açık tutacağım, 6 ayda 3'te 1'ini amorti eder gibi. Bulabilirsem 3070 kapmayı planlıyorum ama sıfırlamışlar hepsini :(

Kartın çıkış fiyatı 1500 dolar, özel tasarımlar 1700 dolar üstü, Türkiye'ye girişi kafadan 2000 dolar olur. İmkanı yok ama belki 3080 zorlanabilir. Teşekkür ederim ikinize de.

2000 dolar olsa yine şükür alır şu an kara borsada 3.5k dolar civarı satılıyor.

Hocam ben yıllardır bu forumdayım teknolojiyi de takip ediyorum. Şimdiye kadar belki istisnalar hariç beklemenin hiç fayda sağladığını görmedim TR'de. Kendimden örnek vereyim agustosda sistem topladım. Doların yükselişe geçtiği bir zamandı, 2500 TL bütçe ile ekran kartı bakıyordum. Herkes bekleyin dolar yüksek şu an alınmaz pandemi de var falan diyordu. Ben beklemedim 2400'e 1660s aldım. Şimdi aynı kart stok azlıgından 4000'e falan gidiyor. Beklesem hiç alamayacaktım yani. Üstelik TR'nin kırılgan ekonomisinin yarın ne getireceği belli olmaz.
Siz zaten kartı çalıştıracakmışsınız madencilikte. Bence iyi bir fırsat bulursanız alın hemen uygun bir kart. Millet madenciliğe saldırıyor kart bulmak zor bu aralar.

Yeni konular

Geri
Yukarı