8500 TL’ye Photoshop için notebook önerisi

Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, Photoshop, Illusturator, Lightroom gibi programlar kullanacağım. 7500-8500 gibi bir bütçem var. Huawei Matebook 13 i5, 8 GB RAM'li ve MX250 ekran kartlı versiyonunu gözüme kestirdim fakat yeterli olur mu yoksa onun yerine Monster Abra serisine mi bakmak zorundayım?

Şu anda laptoplarda ciddi bir fiyat artışı var ve iyi bir bilgisayar bulmak zor oluyor. Celeron işlemcili laptoplar bile 3bin lira bandında oynuyor. Her ne kadar sipariş üzerine çalışsalar da Monster laptoplar verdiğiniz paraya bir nebze de olsa deydiiğini göreceğiniz cihazlar. Benim önerim Monster Abra A5 v15.5

7500-8500 arası bütçeniz varken kalkıp MX250'li laptop alırsanız cidden yazık olur. Tam olarak ne yapacaksınız bilmiyorum ama çok layer, efekt vs kullanıyosanız sisteme cidden yük bindiriyor bu tarz durumlarda RAM'i 8'den 16'ya çekmek lazım ama alırken boşuna fazladan para bayılmayın RAM'i sonradan kendiniz yükseltebilirsiniz. Cihaz konusuna gelirsek Monster Abra serisi ya da Ryzen işlemcili gözünüze kestirdiğiniz bir laptop alabilirsiniz.

Amacınız grafik tasarım ise MacOS'tan şaşmayın. Önerim, ikinci el bir tane MacBook alıp keyfinize bakmanız.

Örnek bırakıyorum.

Şu anda laptoplarda ciddi bir fiyat artışı var ve iyi bir bilgisayar bulmak zor oluyor. Celeron işlemcili laptoplar bile 3bin lira bandında oynuyor. Her ne kadar sipariş üzerine çalışsalar da Monster laptoplar verdiğiniz paraya bir nebze de olsa deydiiğini göreceğiniz cihazlar. Benim önerim Monster Abra A5 v15.5

Aradaki 1000 lira farkla 8 GB Ram ve Depolama takviyesi yapılabilir.

Benim Matebook'da hoşuma giden şey çözünürlüğün Abra serisine göre daha yüksek olmasıydı bunun yanında çok taşınabilir mobil bir cihazdı fakat sizinde dediğiniz gibi RAM ve ekran kartı konusunda endişelerim vardı ben reklamcılık okuyorum hani çok ağır kullanmam belki ama işin nereye ilerleyeceğini bilemiyorum açıkçası bu yüzden de Abra daha çok kafama yatmaya başladı atladığım başka konular vs var ise söyleyin lütfen Monster konusunda çekingenim biraz ikna edilmeye ihtiyacım var.

Benim Matebook'da hoşuma giden şey çözünürlüğün Abra serisine göre daha yüksek olmasıydı bunun yanında çok taşınabilir mobil bir cihazdı fakat sizinde dediğiniz gibi RAM ve ekran kartı konusunda endişelerim vardı ben reklamcılık okuyorum hani çok ağır kullanmam belki ama işin nereye ilerleyeceğini bilemiyorum açıkçası bu yüzden de Abra daha çok kafama yatmaya başladı atladığım başka konular vs var ise söyleyin lütfen Monster konusunda çekingenim biraz ikna edilmeye ihtiyacım var.
RTS öğrencisi arkadaşım Hafif olsun şık olsun diye lenovo ideapad almıştı. 1080p video renderında sıcaklıktan kapandı gitti. Böyle işler için kullanacağınız bilgisayarlarda performans odaklı olmanızı öneririm. Matebook ve Abra arasında dağlar kadar fark var. Abranın dezavantajları ; daha ağır daha az şık görüntü kalitesi diğerine göre daha düşük ve sırf oyun içinmiş hissiyatı veriyor. Fakat işlerinizi rahatça görebileceğini düşünüyorum. Ee almışken bir iki el cs go da oynarsın artık.

Bu arada arkadaşım Acer Nitro 5 serisinden bir bilgisayar aldı tam hatırlayamıyorum modelini.

RTS öğrencisi arkadaşım hafif olsun şık olsun diye Lenovo Ideapad almıştı. 1080P video renderında sıcaklıktan kapandı gitti. Böyle işler için kullanacağınız bilgisayarlarda performans odaklı olmanızı öneririm. Matebook ve Abra arasında dağlar kadar fark var. Abra'nın dezavantajları; daha ağır daha az şık görüntü kalitesi diğerine göre daha düşük ve sırf oyun içinmiş hissiyatı veriyor. Fakat işlerinizi rahatça görebileceğini düşünüyorum. Ee almışken bir iki el CS:GO'da oynarsın artık.

Bu arada arkadaşım Acer Nitro 5 serisinden bir bilgisayar aldı tam hatırlayamıyorum modelini.

Teşekkür ederim görünüşe göre Abra almam gerek o zaman benim.
Bu Monster'lar da ekranın yanlarından ışık sızması gibi durumlar oluyor mu?

Son düzenleme:
Teşekkür ederim görünüşe göre Abra almam gerek o zaman benim.
Bu Monster'lar da ekranın yanlarından ışık sızması gibi durumlar oluyor mu?
O kadar detaylı bilgi sahibi değilim. Aklınıza yatan ürünler için YouTubeda incelemeler mevcut. Hem de bir performansını görmüş olursunuz. Sizin için daha sağlıklı olur incelemeleri izlemek.

Geri
Yukarı