8500TL bütçe İtopya'dan sistem alınır mı?

k1Rk0Rs

Decapat
İtopya'dan böyle bir sistem almayı düşünüyorum. Mantıklı mı? Kullanım amacı oyun+yayın üstüne Cooler Master Master Liquid Lite 240 almayı düşünüyorum. Tavsiyeleriniz ya da yapamam gereken bir şey var mı?

Dosya Ekleri

• IMG_20210101_133635.jpg
    IMG_20210101_133635.jpg
    93,4 KB · Görüntüleme: 76
İtopya'dan böyle bir sistem almayı düşünüyorum. Mantıklı mı? Kullanım amacı oyun+yayın üstüne Cooler Master Master Liquid Lite 240 almayı düşünüyorum. Tavsiyeleriniz ya da yapamam gereken bir şey var mı?

Parçalar biraz kötü daha iyisini toplayabilirsin kendin bilgin yoksa yardım iste.

Kardeşim SSD niye 240GB SATA? Ve PSU neden 550W?

Çünkü @Batu Z hocamın önerdiği sistemde 550W PSU yetiyor. SSD 250 GB olmazsa diğer parçalardan kısması gerekir. SSD veya HDD eklemek çok basit bir işlemdir fakat ekran kartı gibi bileşenler yükseltmek zordur. Sırf 500 GB SSD alacağım diye ekran kartını düşük model seçmek büyük bir hatadır.

Çünkü @Batu Z hocamın önerdiği sistemde 550W PSU yetiyor. SSD 250 GB olmazsa diğer parçalardan kısması gerekir. SSD veya HDD eklemek çok basit bir işlemdir fakat ekran kartı gibi bileşenler yükseltmek zordur. Sırf 500 GB SSD alacağım diye ekran kartını düşük model seçmek büyük bir hatadır.
Yetmeyen SSD nin bana ne faydası var? Fakat önümüzdeki 3-4 sene için 2060S yerine 2060 gayet yeterli olur. Yüksek Watt lı PSU tercih etmemdeki sebepte anlık füşünöediğim içindir.Tamam bugün için yeterli 550W fakat ilerideki upgradelerde ilave PSU masrafıda çıkacak.

Geri
Yukarı