8500TL Render Odaklı Laptop Tavsiyesi

ItsYusaK

Kilopat
Yer
KKTC, Girne
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Öncelikle selamlar,
Önümüzdeki dönem Mimarlık Fakültesine başlayacağım için mevcut sistemimi yükseltmem gerekiyor. Taşınabilirlik yaşadığım yerden dolayı birinci sıramda. 8500TL civarında 2 model dikkatimi çekti. i7 9750H ve GTX 1650'li Acer Nitro 5 ile i5 9300H ve GTX 1660 Ti'lı Acer Nitro 5 arasında kaldım. Önceliğim render ve grafik işlem performansı. Benchmark'larda oyun konusunda i5 olan model ekran kartından dolayı daha yüksek FPS değerlerine sahip gözükürken i7 9750H ekran kartsız Benchmark'larda önde. İş ve okul haricinde arada sırada girer PUBG, CS:GO gibi oyunlar oynarım diye düşünüyorum. Grafik takıntım yok. Sizce i7 olan modeli mi almalıyım yoksa i5 olan modeli mi? Nedenleriyle açıklarsanız çok sevinirim. Başka tavsiyeleriniz varsa da bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle selamlar,
Önümüzdeki dönem mimarlık fakültesine başlayacağım için mevcut sistemimi yükseltmem gerekiyor. Taşınabilirlik yaşadığım yerden dolayı birinci sıramda. 8500TL civarında 2 model dikkatimi çekti. i7 9750H ve GTX 1650'li Acer Nitro 5 ile i5 9300H ve GTX 1660 Ti'lı Acer Nitro 5 arasında kaldım. Önceliğim render ve grafik işlem performansı. Benchmark'larda oyun konusunda i5 olan model ekran kartından dolayı daha yüksek FPS değerlerine sahip gözükürken i7 9750H ekran kartsız Benchmark'larda önde. İş ve okul haricinde arada sırada girer PUBG, CS:GO gibi oyunlar oynarım diye düşünüyorum. Grafik takıntım yok. Sizce i7 olan modeli mi almalıyım yoksa i5 olan modeli mi? Nedenleriyle açıklarsanız çok sevinirim. Başka tavsiyeleriniz varsa da bekliyorum.

Oyun olarak 2. si rander olarak da 2. diye düşünüyorum. Rander i ekran kartından alın.

1-1.5 bin lira civarı fiyat farkı yoksa 2. sistem daha iyi olur.
aralarında 200TL fark var
Çin çöpü Monster önerenler dolmadan i7 9750H işlemcili modeli tavsiye ederim. Render gibi işlemler için 9300H düşünme bile.
Monster asla düşünmüyorum zaten
Oyun olarak 2. si rander olarak da 2. diye düşünüyorum. Rander i ekran kartından alın.
i7 render konusunda daha iyi değil midir?

aralarında 200TL fark var

Monster asla düşünmüyorum zaten

i7 render konusunda daha iyi değil midir?
9300H 4C 8T iken 9750H, 6C 12T bir işlemci.
Karşılaştırma linki. Intel Core i7-9750H @ 2.60GHz vs Intel Core i5-9300H @ 2.40GHz [cpubenchmark.net] by PassMark Software
Tek çekirdek performansları birbirlerine yakın olduğu için oyun konusunda pek fark göremezsiniz ama çoklu çekirdek puanındaki yüksek fark render ve çoklu çekirdek kullanan uygulamalarda kendini gösterir.
Alabiliyorsanız 10750H biraz daha iyidir ama ülkemizde güncel donanımlı kaliteli laptoplar çok pahalı.

Laptop kendini soğutamadığı sürece işlemci farkının bir önemi yok.

2019 Nitro 5'in i5 1660ti modeli i7 kadar ısınmaz ve genel render, oyun vs. kullanımınız için yeterli olur. i7'nin ekstra çekirdekleri ve performansı lazımsa başka bir laptopa yönelin.

1
RAM miktarları ne kadar 2 laptop da.
16gb ikisinde de
Laptop kendini soğutamadığı sürece işlemci farkının bir önemi yok.

2019 Nitro 5'in i5 1660ti modeli i7 kadar ısınmaz ve genel render, oyun vs. kullanımınız için yeterli olur. i7'nin ekstra çekirdekleri ve performansı lazımsa başka bir laptopa yönelin.
ne önerirsiniz 8500TL fiyat bandında

Geri
Yukarı