850W'lık güç kaynağı için akım korumalı priz önerisi

EmoWanKenobi

Centipat
Yer
Şırnak Beytüşşebap
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: Intel i5 13400F | Anakart: ASUS TUF Gaming B760M Plus WiFi | Ekran Kartı: ASUS TUF Gaming 4070 OC 12GB | SSD: Kingston NV2 1TB | Kasa: ASUS TUF GAMİNG GT501 | Güç Kaynağı: ASUS ROG STRIX 850G 80+ 850W
Meslek
Filozof
Yaşadığım yerde ayda en az 1-2 kere elektrik gidiyor. Bu yüzden akım korumalı priz almak istiyorum.
Güç kaynağı: ASUS ROG STRIX 850G Gold 80+ 850W.
Bunun için akım korumalı priz önerir misiniz?
Veyahut alabileceğim farklı önlemler var mı?

Akım korumalı priz elektrik kesintisine karşı koruma sağlamaz. Aradığınız şey UPS.
Teşekkürler. Peki önereceğiniz UPS var mı ? Evde 12 yıllık UPS var o iş görür mü ?

Yaşadığım yerde ayda en az 1-2 kere elektrik gidiyor. Bu yüzden akım korumalı priz almak istiyorum.
Güç kaynağı: ASUS ROG STRIX 850G Gold 80+ 850W.
Bunun için akım korumalı priz önerir misiniz?
Veyahut alabileceğim farklı önlemler var mı?

Arkadaşın dediği gibi size UPS gerekli. Ancak akım korumalı prizin önemi başka. Elektrik kesintilerinde fazla akım gelmesi halinde cihazların yanma ihtimalini koruduğu için alınması iyi bir seçenek. UPS olarak da bütçe ne kadar? 12 yıllık UPS özellikleri nedir? Senin sistemi ne kadar kaldıracak onun hakkında bilgimiz yok. Kaldı ki 12 yıllık UPS çalışıyor mu? Aküler yeni mi?

Bende de en az 15 yıllık UPS var. Ups in aküleri 2 yılda ömrünü tamamlıyor. Öncelikle akülerini değiştirmeniz gerekir. İkinci olarak içindeki kondansatörlerin durumu nasıl? Şişme veya akma yaptıysa değiştirmek lazım. Sonra yola devam.

Ben 4070 Ti sistem topladım almaya değer mi mahallemizde çok elektrik kesintisi olmuyor olsa bile haberli ani çok kesilmedi UPS gerekli midir?

Bende de en az 15 yıllık UPS var. Ups in aküleri 2 yılda ömrünü tamamlıyor. Öncelikle akülerini değiştirmeniz gerekir. İkinci olarak içindeki kondansatörlerin durumu nasıl? Şişme veya akma yaptıysa değiştirmek lazım. Sonra yola devam.
Pek şişme falan görmedim sadece biraz tozlanmış. Kullanılır mı

Arkadaşın dediği gibi size UPS gerekli. Ancak akım korumalı prizin önemi başka. Elektrik kesintilerinde fazla akım gelmesi halinde cihazların yanma ihtimalini koruduğu için alınması iyi bir seçenek. UPS olarak da bütçe ne kadar? 12 yıllık UPS özellikleri nedir? Senin sistemi ne kadar kaldıracak onun hakkında bilgimiz yok. Kaldı ki 12 yıllık UPS çalışıyor mu? Aküler yeni mi?

Aküler yeni değil modeli hakkında bir bilgim etiketinde silik Çince veya Japonca yazılar var. UPS için bütçe sınırım yok iş görsün yeter. Çok da uçuk şeyler olmazsa sevinirim.

Ben 4070 Ti sistem topladım almaya değer mi mahallemizde çok elektrik kesintisi olmuyor olsa bile haberli ani çok kesilmedi UPS gerekli midir?

Bence ne olur ne olmaz al hocam. Türkiye de elektrik kesintileri pek de belli olmuyormus. Beni de uyardılar o yüzden UPS almak istiyorum. Üstüne 2025'te güneş fırtınası bekleniyor. Dünyadaki bütün elektrik ve elektronik aksanlarda sorun yasanacakmis. Bu tarih pek de uzakta değil 1.6 sene kaldı sonuçta. (Kaynak: Barış Özcan)

Son düzenleme:
Pek şişme falan görmedim sadece biraz tozlanmış. Kullanılır mı?

Aküler yeni değil modeli hakkında bir bilgim etiketinde silik Çince veya Japonca yazılar var. UPS için bütçe sınırım yok iş görsün yeter. Çok da uçuk şeyler olmazsa sevinirim.

Bence ne olur ne olmaz al hocam. Türkiye de elektrik kesintileri pek de belli olmuyormus. Beni de uyardılar o yüzden UPS almak istiyorum. Üstüne 2025'te güneş fırtınası bekleniyor. Dünyadaki bütün elektrik ve elektronik aksanlarda sorun yasanacakmis. Bu tarih pek de uzakta değil 1.6 sene kaldı sonuçta. (kaynak: Barış Özcan)

Hocam önerdiğin sesiz sakın çalışan hiç bilgim yok UPS hakkında nasıl seçilir nasıl alinir yardımcı olur musun?

Hocam önerdiğin sesiz sakın çalışan hiç bilgim yok UPS hakkında nasıl seçilir nasıl alinir yardımcı olur musun?

Benim de bilgim yok foruma yazdım o yuzden.

Yeni konular

Geri
Yukarı