860 EVO değerleri nasıl?

körbiginar

Kilopat
Makaleler
14
Yer
Dreamland
Daha fazla  
Merhaba. Birkaç ay önce sonunda kronik sorunlu WD Green SSD'mden kurtulup 860 EVO'ya geçtim. Değerlerim bu şekilde. İlk aldığımdan itibaren 2 MB okuma, 2 MB yazma değeri düşmüş ve IOPS bazen yüksek, bazen biraz daha düşük çıkıyor. Ve ortalama 11-12 saniye gibi bir sürede açılıyor. Maks 13'ü gördüm. Bu da normal midir?

Ekran görüntüsü 2021-01-17 160338.png

Ekran görüntüsü 2021-01-17 160348.png

Ekran görüntüsü 2021-01-17 160357.png

Merhaba. Birkaç ay önce sonunda kronik sorunlu WD Green ssd'mden kurtulup 860 EVO'ya geçtim. Değerlerim bu şekilde. İlk aldığımdan itibaren 2 MB okuma, 2 MB yazma değeri düşmüş ve IOPS bazen yüksek, bazen biraz daha düşük çıkıyor. Ve ortalama 11-12 saniye gibi bir sürede açılıyor. Maks 13'ü gördüm. Bu da normal midir?

Eki Görüntüle 840186

Eki Görüntüle 840187

Eki Görüntüle 840188

IOPS değerleri bayağı düşük.

Benim de bu şekilde write değerleri asla kabul edilen minimum değeri görmedi hep bu seviyelerde çıkıyor neden böyle bilmiyorum 550/520 vaat edilen değerler ama write değerlerim bırakın 520'yi 400 bile görmüyor nedense ama IOPS değerleri sizinkilerden yüksek çıkıyor nedense ben bu işi anlamadım yardımcı olacak arkadaşlar aydınlatırsa hepimiz toptan seviniriz. :D.

Screenshot_1.png

Hocam Firmware güncellemesini yaptınız mı ssd’nin? Bana değerler normal geldi ama yine de sorayım dedim. IOPS değerleri güncellemeden sonra daha stabil olacaktır.

Çoğu arkadaş sizin gibi Firmware güncellemesi öneriyor fakat son sürümü olmasına rağmen böyle düşük değerler çıkıyor.
Screenshot_2.png

Allah Allah.

a.png

Bir test daha yaptım. Bu defa da böyle sonuç. Firmware en son sürüm. Bunun vaad edilen değerleri tam olarak ne? Ve IOPS değerlerim biraz düşükmüş sanırım. Çok mu etkisi olur bana?

O ilk yaptığınız testteki yazma değeri ne öyle? Aman yarabbi.

Geri
Yukarı