860 EVO SSD'ye Fazla Veri Yazılmış

despo33

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,
1.5 seneden daha az bir süre kullandığım Samsung 860 Evo 250GB SSD'nin TBW değerlerinde bir gariplik gördüm. Samsung Magician uygulamasından kontrol ettiğimde TBW kısmında 1772, 9 TB Writen yazdığını gördüm. Benim 1.5 senede 2 Petabayt a yakın veri yazabilmem imkansız. SSD'de Windows 10 Pro 1903 sürüm kurulu ve aldığımdan bu yana 2 adet 120 GB'tan fazla olmayan 2 oyun yükledim. Anakartım MSI H170 GAMING M3 BIOS sürümüm güncel. SSD Firmware güncel. Crystaldiskinfo programı da aynı TBW değerlerini gösteriyor. Bu konuda bilgisi olanlar bana yardımcı olabilir mi? Ekran görüntüleri ekte;

ssd.png
ssd 2.png
ssd 3.png
ssd 4.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ürün serviste halen. Bende sorunun Ssd işlem biriminde yada Tbw, ısı gibi değerlerin saklandığı alan veya sensör var ise onlarda bir sorun olduğunu düşünüyorum. Bakalım servis ne diyecek.
Ürün serviste halen. Bende sorunun Ssd işlem biriminde yada Tbw, ısı gibi değerlerin saklandığı alan veya sensör var ise onlarda bir sorun olduğunu düşünüyorum. Bakalım servis ne diyecek.
Üstteki cevap önceki cevap ile karıştı. Son durum:
Servisten bugün yanıt geldi. Üründe herhangi bir sorun bulunamamıştır diyorlar. Şimdi ben ilerde ürünü başka bir sorundan dolayı garantiye yolladığımda, ürününüz Tbw den dolayı garanti dışıdır derler mi? Böyle bir durum olduğunda bana gelen ürün normaldir maili elimde kanıt olur mu? Ben bu işten hiçbir şey anlamadım. Anlayan var mı?
@Recep Baltaş @Ali Güngör
@Jang Geum'un Danji Yemeği @Siyah Martı

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı