860 EVO'ya oyun kurunca sistem geç açılıyor

Noxiares

Hectopat
Yer
Ankara
Benim sorunum şu; ek depolama olarak kullandığım SSD'ye (Samsung 860 EVO 250GB 3 yıllık) Steam'den herhangi bir oyun yüklediğim zaman bilgisayar saçmalamaya başlıyor. Tüm programlar donmaya kitlenmeye başlıyor, bilgisayar geç açılmaya başlıyor, kendini kapatamıyor veya yeniden başlatamıyor. Her şeyi denedim; birçok kez format attım, PC'deki her parçayı tek tek test ettim, kafayı yiyecek duruma gelmiştim ki sorunun SSD - Steam ilişkisinden kaynaklandığını düşünmeye başladım. SSD boşken hiçbir problem yok. SSD sağlık %94'de (CrystalDiskInfo) Samsung Magician üzerinden bütün testleri yaptım, orada da sorun yok. Sorun ne olabilir?

Sistem;
Palit RTX 3060 Ti Gaming Pro OC
R5 3600 (4.45gz 1.25v)
MSI B550 GAMING Plus
8x2 Corsair Vengeance Pro RGB 3600MHz
500 GB 970 EVO Plus
1TB WD Blue
Cooler Master 750W Bronze MWE V2.

Son düzenleyen: Moderatör:
O zaman Steam ile SSD niz arasında bir problem var başka bir SSD veya HDD ile deneme şansınız var ise onun ile deneyin.

O zaman Steam ile SSD niz arasında bir problem var başka bir SSD veya HDD ile deneme şansınız var ise onun ile deneyin.
Evet, bende öyle düşünüyorum. Başka SSD ve HDD problem yok zaten sistemimde bu SSD dışında 970 evo plus ve 1tb HDD var onlarda hiçbir sorun yok. Sorunu çözemezsem satıcam SSD'yi, çok saçma yani çözemedim nedir ne değildir.

Evet, bende öyle düşünüyorum. Başka SSD ve HDD problem yok zaten sistemimde bu SSD dışında 970 evo plus ve 1tb HDD var onlarda hiçbir sorun yok. Sorunu çözemezsem satıcam SSD'yi, çok saçma yani çözemedim nedir ne değildir.
Samsung'dan bir destek almayı denediniz mi?

Geri
Yukarı