Alan Wake 2'nin Geliştirme ve Pazarlama Bütçesini Henüz Geri Kazanamadığı Bildirildi

Kazanamaz tabii gayet normal. Sıfır optimizasyonla grafikleri basmışsın açık dünya yok bir şey yok yine de hepimizin kartlar süründü. 2020 öncesi eski kartlar zaten oynayamadı. Her şeyin sinematik görsellik kasmak olmadığını ancak batınca anlayacak bu şirketler müstahak.
Şahsen optimizasyon olmayınca oyuna karşı ne sabrım ne da saygım kalıyor.
Bir oyunun bence en önemli kısmı optimizasyondur, adamlar bunu yapmamış daha ne olsun.

Aşırı über süper bir grafik olsa bir nebze tamam diyeceğim ama yok yani.

Oyun sektöründe sinematik deneyim sunan oyunlara düşmanlık var gibi. İnsanlar biraz daha hızlı tempolu, kafa yormayan oyun oynamak istiyor. Böyle kapsamlı, kaliteli işler tüketilmiyor.
Sinematik oyunlara düşmanlık yok da kalitesiz yapımlara düşmanlık var.
Kaliteli olduğu sürece sinematikmiş değilmiş çok mühim değil.

Mesela metro, last of us, resident evil, god of war sinematik olup vaov dediğimiz oyunlardan birkaçı.

Remedy genel olarak dandik yapımlara imza attığından dolayı tutmuyor, sinematik olduğundan değil.

Şahsen optimizasyon olmayınca oyuna karşı ne sabrım ne da saygım kalıyor.
Bir oyunun bence en önemli kısmı optimizasyondur, adamlar bunu yapmamış daha ne olsun.

Aşırı über süper bir grafik olsa bir nebze tamam diyeceğim ama yok yani.

Mesela metro, last of us, resident evil, god of war sinematik olup vaov dediğimiz oyunlardan birkaçı.

Remedy genel olarak dandik yapımlara imza attığından dolayı tutmuyor, sinematik olduğundan değil.
Remedy nasıl dandik oyunlara imza atıyor? Adamların PC'ye veya başka platforma çıkardığı oyunlardan hiçbiri kötü puan almadı. Toplasan 10 tane oyunları var zaten.

Zaten bilinenlerin başında Alan Wake serisi var. İkinci oyunu da dahil tabii. Max Payne, Control, Quantum Break. Bu 4 isim gayet kaliteli.

1714524902235.png

Remedy nasıl dandik oyunlara imza atıyor? Adamların PC'ye veya başka platforma çıkardığı oyunlardan hiçbiri kötü puan almadı. Toplasan 10 tane oyunları var zaten.

Zaten bilinenlerin başında Alan Wake serisi var. İkinci oyunu da dahil tabii. Max Payne, Control, Quantum Break. Bu 4 isim gayet kaliteli.
Güzel dostum yaptığım yorum tamamen öznel. Oyuna verilen puanlar benim için bir kriter değil.

Toplamda 10 oyunu var diyorsun iyi güzel diyorsun, ben bunların arasında sadece Control beğendim, onu da sıkılıp yarıda bıraktım.

Zaten bilinenlerin başında Alan Wake serisi var. İkinci oyunu da dahil tabii.
Adamların en bilinen oyun serisini konuşuyoruz, bunu da 2. oyunun henüz kar getirmediğini yazan konuda yazıyoruz.
Sence bir tezat yok mu? :)
Dandik diyerek çok da abartmış sayılmam bence.

Son düzenleme:
Güzel dostum yaptığım yorum tamamen öznel. Oyuna verilen puanlar benim için bir kriter değil.

Toplamda 10 oyunu var diyorsun iyi güzel diyorsun, ben bunların arasında sadece Control beğendim, onu da sıkılıp yarıda bıraktım.

Adamların en bilinen oyun serisi diyorsun, 2. oyunun henüz kar getirmediği yazan bir konuya yazıyorsun.
Sence bir tezat yok mu? :)
Alan Wake 2'nin kar getirmemesiyle Alan Wake adının duyulması alakasız. Genel olarak dedim. İlk oyunu bunun 4 katı kadar sattı diye biliyorum. Sonra bir de Remastered hali çıktı. Oyun oynayan çoğu insan bilir bu adı diye tahmin ediyorum.

Veya en azından bu firmadan Max Payne 1-2'yi görmüştür herkes. Rockstar yayınladı tabii ama oyunu yapan bu adamlar sonuçta.

Ben puanları, eleştirmen yorumlarını dikkate alıyorum. Başka türlü çünkü bir yere varılmıyor öznel olunca her şey, sizin için demiyorum bunu genel anlamda.

Düşüncenize saygım var hocam. Herkes her yapımı beğenmek zorunda değil. Bir yapımın veya geliştiricinin çok beğenilmesi herkes için de iyi olacak manasına gelmez. Ben mesela TLOU'ı çok da beğenmiyorum. Umarım buradan tartışma yürümez. 😁

Benim için Remedy en iyi oyun geliştiricilerinden biridir. Sinematik deneyimden bahsettiğim biraz daha film gibi durağan ve ara sahnesi bol yapımlar. Ve biraz daha gerçekçi olan yapımlar. Mesela Death Stranding de bu kategorileri çok iyi karşılıyor. Onun için oyunu oynayanların yarısı tamamlamadan ayrılıyor. Benim düşüncem oyuncuların büyük bir çoğunluğu hantal ve gerçekçi duygulara sahip oyunları sevmiyor. Hızlı akan ve aksiyonu yüksek oyunlar daha çok rağbet görüyor. Bunu sizin şahsınıza söylemiyorum bu arada. Genel bir yorum sadece. Mesela sızdırılan bir bilgiye göre PS'nin bu zamana kadar en çok satan ve en çok indirilen oyunu Spider Man serisi olmuş. Tabi bu sonuçta marka ismi de var ama daha çok ağır yapımlar oyuncular tarafından tercih edilmiyor.

Bu arada ben halen daha Alan Wake 2'yi oynamadım. Onun için oyun içeriği ile ilgili yorum yapamam. Ben zaten diğer yorumumda da Alan Wake 2 için birşey denedim. Belki vasat bir yapımda olabilir. Daha çok diğer Remedy oyunları için konuştum.

Yeni konular

Geri
Yukarı