8646 sistem hatası

SkyPovaS

Picopat
Yer
Esenyurt
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R5 5600 / Asus Prime B450 MK2 / RX 6650XT / GoodRAM 8X2 3600MHz / İntenso 500GB Premium, MLD M200 480GB, Apacer Panther AS340 240GB
Meslek
Öğrenci
Merhaba. Bugün bilgisayarımı açıp hesabıma girmek isterken "bu oturum açma seçeneği başarısız. Oturum açma girişimleri veya tekrarlanan kapanmalar nedeniyle devre dışı bırakıldı. Farklı bir oturum açma seçeneği kullanın" hatası ile karşılaştım. Bu hatanın çözümünü incelerken en mantıklısı şifreki kökten kaldırmaktı. CMD'den (net user "isim" *) kodunu yapmak istedim ve entere tıkladığımda 8646 hata kodu ile karşılaştım. Nasıl çözerim?

Ekran görüntüsü 2023-06-15 205149.png

Yeni nesil sistemlerde Windows PIN'i fTPM ile işlemcide tutuluyor. Belki onunla ilgisi olabilir, BIOS ayarlarınızdan fTPM kapatınız ve o şekilde deneyiniz.

Ayrıca oturum açma seçeneklerinizden e-posta parolanız ile açmayı denediniz mi? Microsoft hesabınızın kurulu olması gerekir tabi.

Yeni nesil sistemlerde Windows PIN'i fTPM ile işlemcide tutuluyor. Belki onunla ilgisi olabilir, BIOS ayarlarınızdan fTPM kapatınız ve o şekilde deneyiniz.

Ayrıca oturum açma seçeneklerinizden e-posta parolanız ile açmayı denediniz mi? Microsoft hesabınızın kurulu olması gerekir tabii.

fTPM kapattım bir şey değişmedi normalde Microsoft'umda yeni epostam açık ama eski epostamı söyledi ve kodu ona gönderdi o yüzden şifre sıfırlama yerinden yapamıyorum.

Geri
Yukarı