870 EVO 1 TB vs Seagate Barracuda 120 1 TB

Hocam aramıza katıldınız siz de demek. :) garantiyi aktifleştirmek için seri numaranız ile birlikte Seagate'e ürün kaydı yaptırmanız gerekli.
Ayrıca bu ürünün garanti tarihi üretildiği tarihten başladığı için satın aldığınız tarihin görüntüsü ile birlikte bir mail atmanız gerekiyor. Sorununuzu da detaylıca yazmanız gerekiyor ama İngilizce bir şekilde. 2-3 gün içerisinde dönüyor adamlar. Ama gerçekten çok ilgililer ürünleri ile ilgili. Cevabı geç verdilerse özür bile diliyor adamlar. :)

1616410243649.png

Burayı bir geçemedim. Buraya ne yazacağız?

18 Haziran 2025'te bitiyor diye gözüküyor. 22 Mart 2026 olmalı.

Eki Görüntüle 934841
Böyle hata aldığım için onun yüzünden olduğunu sandım. Tekrar denerim o zaman.
Sunucu yoğunluğu olabiliyor hocam. Kaçmıyor zaten istediğiniz zaman deneyebilirsiniz. :) SSD'nin yazılımını da kurmayı unutmayın.
SeaTools SSD GUI olanı indirmeniz lazım. Bir de hocam hız testini merak ettim. :) Bir hız testi yapma şansınız var mı? Benim Random değerlerim düşük çıkıyor cihaz eski olduğu için.

Sunucu yoğunluğu olabiliyor hocam. Kaçmıyor zaten istediğiniz zaman deneyebilirsiniz. :) SSD'nin yazılımını da kurmayı unutmayın.
SeaTools SSD GUI olanı indirmeniz lazım. Bir de hocam hız testini merak ettim. :) Bir hız testi yapma şansınız var mı? Benim Random değerlerim düşük çıkıyor cihaz eski olduğu için.
Sistemi yeniden topluyorum. Şuanda eski sistemdeyim ama SATA kablom yok. Bütün parçalar gelince atabilirim.

Barracuda 120'nin 1 TB versiyonu şu an güzel bir fiyatta. Normalde 250 GB versiyonu hariç pek önermiyorum bu SSD'yi. DRAM aynı çünkü 2 TB kapasite hariç tüm kapasitelerde. 256 MB DRAM var. :( 250 GB kapasitede fena değil ama 1 TB söz konusu olunca 256 MB DRAM küçük kalıyor tabii ki. Ama 833 lirada gayet iyi bir SSD. DRAM küçük olsa da performansından ödün vermeyen bir SSD. Ki Barracuda 120'nin amacı depolama ve günlük kullanım. Günlük kullanım da 512 MB ya da 1 GB DRAM'in pek bir faydası yok. Ki depolama yapacağınız için de belki DRAM'den ötürü bir noktadan sonra hız düşebilir aktarımda ama TechPowerUp'ın yaptığı testte daha büyük DRAM'e sahip SSD'leri net bir şekilde geçtiği görülebiliyor.
Buradan da bakabilirsiniz hatta. Hayırlı olsun güzel bir fiyata almışsınız. :) 1170 TBW ömrü var. 870 EVO ile aynı ömürde ve aynı performansta bir SSD. Yine de tam olarak rakip sayılmıyor teknolojiden ötürü.
Teşekkür ederim hocam, garanti konusundaki bilgilendirmeleri de bir kez daha anlatmışsınız ana konuya ek olarak, epey faydalı olmuş.

Yeni konular

Geri
Yukarı