870 EVO değerleri normal mi?

preyy

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
1614277095439.png

Anakartım SATA 2 destekliyor. SSD'yi bugün aldım ve format attım değerler normal mi?
SSD: Samsung 870 EVO 500 GB.

Alabileceğiniz maksimum hız 300 MB. Bunun için de işlemci, RAM gibi diğer parçalarınız da iyi olması gerekiyor. Şu an için normal. Eğer RAM'in 8'se RAPID mode'u açarak 4-5 kat daha hızlı halde kullanabilirsin(RAM'i önbellek olarak kullanıyor.)

Son düzenleme:
Okuma-yazma işlemi için RAM'i kullanıyor kısaca. Bende olan değerler böyle. 16 GB'dan 1.5-2 GB RAM kullanıyor.

Eki Görüntüle 896307
Ek bir güç kaynağı yoksa açılmamalı. Ani güç kayıplarında o an veri falan yazılıyorsa hepsi buhar oluyor. RAPID modu sadece laptop gibi elektrikler gidince pil ile de devam edebilen cihazlarda açılmalı RAM yeterliyse. Yoksa dediğim gibi ani güç kaybında o veriler buhar oluyor.

Ek bir güç kaynağı yoksa açılmamalı. Ani güç kayıplarında o an veri falan yazılıyorsa hepsi buhar oluyor. RAPID modu sadece laptop gibi elektrikler gidince pil ile de devam edebilen cihazlarda açılmalı RAM yeterliyse. Yoksa dediğim gibi ani güç kaybında o veriler buhar oluyor.
Kolay kolay bir şey olmuyor. 10'dan fazla elektrik kesintisi yaşadım.

Benim de anakartım SATA 2. ama aldığımız değerler farklı. Diğer bileşenlerdendir belki.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (6).png
    Ekran Görüntüsü (6).png
    854,3 KB · Görüntüleme: 47

Yeni konular

Geri
Yukarı