870 QVO 870 EVO vs HDD

Bütçe
3500

gurecumut

Hectopat
Bu konuda açılmış çok konu var ama yine de istediğim yanıtları bulamadım.

Kullandığım laptopdaki hazırda 2TB HDD'min anakartı yandı. Yeni anakart temin edecektim Türkiye'de satan bir yer yok ve aramadığım kimse kalmadı neredeyse. (Seagate 2TB FireCuda). Bunun yerine yeni bir disk almak istiyorum yine 2TB. HDD ile SSD arasında kaldım. SSD'ler ısınınca hızları HDD'den daha düşük oluyor çünkü çok başıma geldi. Ama ömür olarak HDD'ler daha uzun ömürlü yanlışım varsa düzeltin. Yeni alacağım diskin içine 60-70 GB'lik bir arşiv olacak diğer kalan kısmı oyun ağırlıklı yaklaşık 1TB'dan fazlası oyun olacak. Bu durum göz önünde bulundurulunca hangisini almak daha mantıklı olur 870QVO mu 870EVO mu? (arada ciddi maliyet farkı var) yoksa HDD'den devam mı etmeliyim?

Samsung marka depolamaları pek önermiyorum, sırf marka diye alınıyor. Zaten QVO serisi sadece depolama için önerilmekde oyun ve gündelik işler için değil. HDD de günümüzde asla idare etmez iyi bir SSD alırsanız ısınınınca sorun yaşamazsınız.
Bu ürünleri önerebilirim işinizi görür pişman etmez.

Samsung marka depolamaları pek önermiyorum, sırf marka diye alınıyor. Zaten QVO serisi sadece depolama için önerilmekde oyun ve gündelik işler için değil. HDD de günümüzde asla idare etmez iyi bir SSD alırsanız ısınınınca sorun yaşamazsınız.
Cihazda 500gb M2 var zaten ben sata girişi arıyorum yine de önerileriniz için teşekür ederim.
SSD daha uzun ömürlü çünkü mekanik bir parçası yok. Bunun dışında 870 EVO daha mantıklı. 870 QVO'yu önermem.
İste aradaki o fark için değer mi acaba biri 3000 TL ye de var Evo lar 3700 e

Bu konuda açılmış çok konu var ama yine de istediğim yanıtları bulamadım.

Kullandığım laptopdaki hazırda 2TB HDD'min anakartı yandı. Yeni anakart temin edecektim Türkiye'de satan bir yer yok ve aramadığım kimse kalmadı neredeyse. (Seagate 2TB FireCuda). Bunun yerine yeni bir disk almak istiyorum yine 2TB. HDD ile SSD arasında kaldım. SSD'ler ısınınca hızları HDD'den daha düşük oluyor çünkü çok başıma geldi. Ama ömür olarak HDD'ler daha uzun ömürlü yanlışım varsa düzeltin. Yeni alacağım diskin içine 60-70 GB'lik bir arşiv olacak diğer kalan kısmı oyun ağırlıklı yaklaşık 1TB'dan fazlası oyun olacak. Bu durum göz önünde bulundurulunca hangisini almak daha mantıklı olur 870QVO mu 870EVO mu? (arada ciddi maliyet farkı var) yoksa HDD'den devam mı etmeliyim?
Hocam 870 EVO öneririm.
Yeni nesil oyunlarda HDD ufak olsa bile sorun yaratabiliyor.

Attığınız Kingston M2 ssd si 3000 lira 2tb modeli bir de şöyle bir şey yapsam olur mu acaba bunu alıp bir de 100 liraya M2 den sata dönüştürücü alsam mantıklı olur mu acaba

Attığınız Kingston M.2 SSD'si 3000 lira 2TB modeli bir de şöyle bir şey yapsam olur mu acaba bunu alıp bir de 100 liraya M.2'den SATA dönüştürücü alsam mantıklı olur mu acaba?

Hocam Kingston da M.2, o yüzden SATA'dan M.2 dönüştücüsü almanız lazım oda çok verimli olmaz arkadaşların dediği gibi 870 EVO alın isterseniz.

2TB olanı aldım fakat Samsung'un bu performans bölümünde olan ayarları nasıl tutmam lazım acaba. Birkaç siteye baktım performans moduna alıp sorun yaşayanlar olmuş kimisi Rapid mod zararlı diyor bu ayarlar nasıl olmalıki SSD hem uzun ömürlü olsun hem performanstan o kadar ödün vermesin.

Dosya Ekleri

• 1671212523680.png
    1671212523680.png
    328,1 KB · Görüntüleme: 14

Yeni konular

Geri
Yukarı