870 EVO vs 870 QVO

Bütçe
2000 TL

brkyozell

Kilopat
1) 870 EVO
2) 870 QVO

Bu iki SSD'ye bakarken sanırım yazma limiti diye bir şey var QVO modellerde o yüzden EVO'yu almayı düşünüyorum. Doğru yapmış mıyım? Birde İnternette V-NAND, NAND ve DRAM SSD arasındaki farkları anlatan bir Türkçe makale bulamadım.. eğer siz biliyorsanız söyleyebilir misiniz?

Teşekkürler...

Hocam Yanlış Hatırlamıyorsam QVO serileri sadece depolama amaçlı kullanılan ssd modelleri.Eğer sistem ve oyun için kullanılacaksa EVO serisini tercih edin.
Hocam peki bazı siteler DRAM SSD'lerin NAND'lerden(buradaki ikiside NAND) daha iyi olduğunu söylüyor. Nasıl bir fark yaratır?

Açıkçası alma amacımı söylersem daha güzel olur: Sistem diski olarak kullanacağım, yanına da HDD Caddy tarzı bir aparat takıp boşta kalan HDD'yi bağlayacağım.

Evet 870 evo daha iyi. Biraz daha ucuza aynı kalitede Crucial mx500 de alabilirsin.
Hocam Hepsiburada'da 1970 ₺
En uygun olan siteye kanım ısınmadı. Eğer siteden daha önce alışveriş yaptıysanız belirtin ki güveneyim :)

Hocam peki bazı siteler DRAM SSD'lerin NAND'lerden(buradaki ikisi de NAND) daha iyi olduğunu söylüyor. Nasıl bir fark yaratır?

Açıkçası alma amacımı söylersem daha güzel olur: Sistem diski olarak kullanacağım, yanına da HDD Caddy tarzı bir aparat takıp boşta kalan HDD'yi bağlayacağım.

Hocam Hepsiburada'da 1970 ₺
En uygun olan siteye kanım ısınmadı. Eğer siteden daha önce alışveriş yaptıysanız belirtin ki güveneyim :)

Evet GameGaraj firması güvenilirdir. Yani 1706 TL olan yerden alabilirsin. Technopat içerisinde "GarajOnline güvenilir mi?" diye aratırsan da görürsün zaten. Yine de güvenemem dersen Trendol ya da N11 aracılığıyla da alabilirsin.

Hocam peki bazı siteler DRAM SSD'lerin NAND'lerden(buradaki ikiside NAND) daha iyi olduğunu söylüyor. Nasıl bir fark yaratır?
Hocam o kadarına takılmanıza gerek yok samsung ssd modellerinin hepsi kaliteli dediğim gibi kullanma amacınız ne ise onu alın benım tercihim evo olurdu.Bende 500GB modeli mevcut gayet performanslı.

Hocam o kadarına takılmanıza gerek yok samsung ssd modellerinin hepsi kaliteli dediğim gibi kullanma amacınız ne ise onu alın benım tercihim evo olurdu.Bende 500GB modeli mevcut gayet performanslı.
Evet GameGaraj firması güvenilirdir. Yani 1706 TL olan yerden alabilirsin. Technopat içerisinde "GarajOnline güvenilir mi?" diye aratırsan da görürsün zaten. Yine de güvenemem dersen Trendol ya da N11 aracılığıyla da alabilirsin.
Teşekkürler, peki SATA 3 HDD kullanıyorum, bu porta bu SSD'ler takılır değil mi?

Sistemin NVMe M.2 SSD destekliyorsa M.2 almanı öneririm bu bütçede.
Hocam sistemim NVMe M.2 desteklemiyor, dönüştürücülerle de yorumlara baktım 2000MB hız elde ettiklerini söylüyorlar, gerek yok bence(kendi sistemim için).

Birde 1TB olması daha iyi, çoğu oyunu silmeme rağmen Steam'de 550~ GB oyun kurulu(modlar hariç) :D

Geri
Yukarı