8700 TL'ye Dell G3 17 Alınır mı?

kadnezar

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, son birkaç haftadır kafayı yemek üzereyim. Tek amacım oyun oynamak. Mimari çizim, video kaydı vs. hiç uğraşmayacağım.
Şu olsun bu olsun derken 5000 TL olan bütçemi 8700'lere kadar çıkardım. En son gözüme Dell'in G3 17 modelini kestirdim. Ekranın büyük olması, 8750H ve 1060 (MaxQ) içermesi ile bu fiyatta rakipsiz duruyor. Ama gel gelelim, bu laptopun dünya çapında doğru düzgün gaming test'i yok. Tek tük, basit incelemeler var sadece. Servisi, kasa kalitesi, soğutması, sesi vs. hakkında bir bilgi bulamadım.

Özetle; sizce 8700 liraya bu laptopu mu almalıyım, yoksa başka muadil laptop mu bakmalıyım?
Bu fiyata G3 17'den daha iyi performans verebilecek masaüstü sistem (monitör dahil) toplayabilir miyim?

Ek olarak ekran kartının MaxQ olması kafaya takılacak bir şey mi? %7-10'luk bir FPS kaybına karşılık daha soğuk ve düşük enerji tüketimi oluyormuş anladığım kadarıyla.

N11 linki: Dell G3 17-fb75d256f162c Ci7-8750h 16gb 2tb 256gb Ssd Gtx1060 17" - n11.com

Burada biraz daha ucuz. Buradan alırım herhalde: Dell G317-FB75D256F162C Intel Core i7 8750H 2.2GHz 16GB 2TB+ 256GB Ssd 6GB GTX1060 17.3'' Full HD Linux Gaming Notebook
Yukko'dan hiç alışveriş yapmadım, sıkıntı yaşamış olan bilgilendirirse sevinirim.

Laptop şart değilse masaüstü toplamanızı öneririm. Bu paraya toplanır mı demişsiniz, toplanır. Isınma sorunu olmaz ve parçaları istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

Madem sadece oyun masaüstü öneririz. 8700 TL ye 1080P her oyunu ultrada oynatacak sistem de toplanır. Yıllarca laptop kullandım gaming, fakat masaüstü başka be abi :D

8000₺'ye 1070li hatta RAM'den ve SSD'den kısarsanız 1070Ti'lı sistem bile toplayabilir veya hazır toplanmış alabilirsiniz. Ama ihtiyacınızı iyi belirleyin masaüstü mü dizüstü mü tercihi size kalmış. Dizüstünde belirttiğiniz model iyi görünüyor ama kronik bir sorunu var mı detaylı bir inceleme olmadığı için bilinmez, yine de Dell güvenilirdir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı