88 Mbps VDSL altyapı için en uygun paket

EmirFatih

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar tek isteğim düşük ping ve GeForce Now'da akıcı oyun keyfi, 720P'de olur. En uygun ve ucuz paketi yazar mısınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
2 seçeneğiniz var, Türknet ve Millenicom. Altyapınız iyiyse ikisi de sorunsuz sıkıntısız kullanılır.

Routing konusunda her ne kadar Millenicom Superonline omurgasını kullansa da Türknet biraz daha iyi. İkisini de kullanmış biri olarak söylüyorum bunu. Normal bir kullanıcının fark edeceği derecede değil ama.

@Eryd Hazır 2 markayı kullanış birisini bulmuşken sorayım dedim 🙂

Hocam, TurkNet'in Vale ile direk ara bağlantısı olduğu için en düşük ping bizde reklamı yapıyor. İki firma arasında sunucusu Valve ait oyunlarda pin farkı ne kadar ?

Mesela CS:GO için fark ne kadar ?

Bende turknet almanızı öneririm. Eğer modemde almadiysaniz bu iki modeme bakabilirsiniz.

@Eryd Hazır 2 markayı kullanış birisini bulmuşken sorayım dedim 🙂

Hocam, TurkNet'in Vale ile direk ara bağlantısı olduğu için en düşük ping bizde reklamı yapıyor. İki firma arasında sunucusu Valve ait oyunlarda pin farkı ne kadar ?

Mesela CS:GO için fark ne kadar ?
Bildirim ya gelmedi ya da görmedim hocam. Gözden kaçmış.

CS:GO için Türknet'in direkt Çek Cumhuriyeti'den bir firma ile peering anlaşması var. Dolayısıyla CS:GO için pingler çok çok iyi. PC başında olsam Tracert atardım göstermek için.

Fakat her oyunda bu şekilde fark yok. Çoğu online oyun Amazon AWS serverlarını kullanıyor malum.

CS:GO gibi çok popüler olan diğer oyunlar için de peering anlaşması yapılması planlanıyor ama hem maliyetli hem de zor bir iş olduğundan uzun dönemde yapılan maliyete değmeyeceği düşünüldüğünden yapılmıyor büyük ihtimal. Fakat genel olarak pingler Millenicom'a göre bir tık daha iyi. Yine de fark öyle aman aman değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı