884 Mb/s ile Dakika Kaç GB İndirilir?

VPS Sunucu ile internet ne alaka? Diyelim TTNet kullanıyorsun sana başka sunucuyu kullanma hakkı verirler mi? Benimde Natro'da VPS sunucum var kiralık ama böyle bir muhabbet ilk kez duydum. :S İnternet siteleri için falan kullanıyorum bölümleyerek.

İlk defa duyuyorum böyle bir şeyi. Kullanmak için gerekenler neler, kullanılmasında herhangi bir sakınca vs. var mıdır bunları belirtirseniz çoğu kişi de bilgilenmiş olur benim gibi.

Bunun internetle ne ilgisi var şaka mı yapıyorsun? :D
rg56X3.png

İlk defa duyuyorum böyle bir şeyi. Kullanmak için gerekenler neler, kullanılmasında herhangi bir sakınca vs. var mıdır bunları belirtirseniz çoğu kişi de bilgilenmiş olur benim gibi.
Öyle bir şey yok zaten arkadaş olayı çok yanlış anlamış. Ne satın aldığını bilmeden alıyor bence. Bildiğin VPS sunucu kiralıyor.

İndirme işlemini torrent veya yüksek hızda veri çekebilmek adına para karşılıgı hizmet veren sitelerden yapacağınız düşünülürse her indirme işleminde tam performans alacağınızı söylemek hayalcilik olur.

Torrent için kullanacak arkadaş muhtemelen. Bende zamanında 4 ay kullanmıştım. Bu speedtest sonucuna göre o hızı tam alamassınız. Size tekil olarak sunulan hız 300 mbit civarı olur veya olmaz. Dileyen herkes kullanabilir. Özel torrent sitelerinde upload yapmak için kullanılıyor genel olarak. Windows işletim sistemli kiralıyorsanız uzak masaüstü bağlantısı ile kontrol ediyorsunuz. Dosya aktarım içinde filezilla gibi ftp programları aracılığı ile dosya transfer yapılabilir.

Bir kaç site var hosting sağlayıcıların VPS-VDS kısımlarına göz atabilirsiniz. Google a VPS-VDS nedir diye aratabilirsiniz. Genel olarak özetledim. Aylık 30-40 lira (bütçenize göre) veya daha fazla para verip kiraladığınız sanal sunucu ile upload-download yapabiliyorsunuz torrent platformunda. Sunucular genellikle Fransa, Ingiltere, Almanya, Hollanda lokasyon oluyor trafik sınırsızlığı ve altyapı bakımından. Sizede güzel güzel upload yapıp ratio kasmak kalıyor :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı