890 Mbps Upload'da Bitrate Ayarları Nasıl Olmalı?

HarunCn

Decapat
Daha fazla  
Evet arkadaşlar YouTube platformunda canlı yayın yapacağım. Download 900 Mbps upload 890 Mbps çok iyi bir internetim var. YouTube canlı yayın için çok ama çok kaliteli bir yayın yapmak istiyorum. 100.000 bitrate versem yeterli olur mu? Rica ediyorum 6.000 bitrate yeterli olur yazmayın 6.000 bitrate ile yapılan yayınlar istediğim gibi kaliteli olmuyor. Geçen 60.000 bitrate ile yaptım orta kalitede oldu benim istediğim muazzam kaliteli yayın. Sizce kaç bitrate vermeliyim?
Sistemim:
R7 5800H RTX 3060M 16 GB RAM.

890 Mbps cok yuksek bir deger upload icin. Sorun olacagini sanmiyorum bandwith acisindan. Anlamanin en kolay yolu bir test yayini acip denemek.

O canlı yayında hangi kodek kullanılıyor bilmiyorum ama en kötüsü H264 olsa gerek. Ben 1080p60 için 20-25 Mbps üzerinin gereksiz olduğunu düşünüyorum. Hatta bu bile fazla olabilir. Zaten YouTube bunu izleyicilere aktarırken ciddi ölçüde düşüreceği için bir noktadan sonra fark olacağını sanmıyorum.

890 Mbps cok yuksek bir deger upload icin. Sorun olacagini sanmiyorum bandwith acisindan. Anlamanin en kolay yolu bir test yayini acip denemek.

Evet test yayını açıp denemek mantıklı gibi.

İstediğiniz kadar verin zaten verebileceğin maximum bitrate limiti vardır her türlü.

İşte YouTube'da o limit kaç acaba 100.000 mi?

O canlı yayında hangi kodek kullanılıyor bilmiyorum ama en kötüsü H264 olsa gerek. Ben 1080P60 için 20-25 Mbps üzerinin gereksiz olduğunu düşünüyorum. Hatta bu bile fazla olabilir. Zaten YouTube bunu izleyicilere aktarırken ciddi ölçüde düşüreceği için bir noktadan sonra fark olacağını sanmıyorum.

Yani doğru tespit ama çok kaliteli canlı yayın yapanlar nasıl yapıyor o zaman 20-25 Mbps ile değil sanırım cam gibi yayınlar görüyorum muhtemelen bitrate çok yüksek veriyorlar YouTube'da bir ölçüde düşürüyor ve kaliteli yayınlar ortaya çıkıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kusursuz yayın için sadece internet yeterli değil, yayın yapacağınız bilgisayarın da iyi bileşenlere sahip olması lazım. Bunun haricinde zaten 20-25 Mbps bitrate bile fazla gelebilir 1080p için.

Şaka mısınız hocam? Gösteriş yapmaya gerek yok. Zaten Twitch sunucuları Max 8.000 bitrate desteklemekte. Sen kaç verirsen ver 8.000 alacaktır.

Arkadaşlar bende de 940 var kaç vereyim (!)
1673317564190.png

Yeni konular

Geri
Yukarı