899 liraya Razer BlackShark V2 alınır mı?

Cloud 2de çoğu kişinin yaşadığı dip ses sorununu yaşayınca iade ettim. Farklarına gelelim: Ağırlık olarak cloud 2 ye göre daha hafif ve rahat 4 5 saat takıp çıkardım ve sanki kulaklık takmamış gibiydim. Cloud2 nin en eksik yönü yazılımı olmaması. V2 yazılımla ayarlanabilir olması, müzik dinlerken vesaile sesleri canlı geliyor. Fps oyunların çok az cloud 2 önde olduğunu düşünüyorum.Arkadaşıma sorduğumda mikrafon olarak V2 daha iyi dedi. Ben mediamarktan 850 ye almıştım. Bende de ön yargı vardı V2 gelince o ön yargıyı kırdım. Daha 2 gündür kullanıyorum kulaklığı, tam alışamasamda valorantta THX kapalı bir sekilde güzel ses kasılıyor. THX teknolojisinin tam anlamıyla iyi çalıştığını düşünmüyorum.
thx ayarını youtubeda aratarak bakınız fabrika ayarı olarak kullanması çok kötü ve hiç iyi değil bence ama oyunun içinde özel thx ses ayarı varsa pek gerek kalmıyor ses ayarı yapmaya valorant ve rainbow six pung oyunlarında var diğer oyunlar içinde youtubedan rehberlere bakarak yaptım pro modeli var bende

Zaten senin ve diğer kullanıcıların neredeyse bütün yorumlarına baktım:) Fakat aklıma takılan Cloud Stinger 3.5 mm jack olarak stereo takıldığından ve programı olmadığından yazılım veya driver olarak diğer kulaklıklara herhangi bir olumsuz etki yapmaz diye düşünüyorum. Zaten hep takılıydı çünkü. Corsair Void Elite kulaklığı da 1.5 senedir kullanıyorum. Ses konusunda sadece bazen cızırdama ve dip ses olabiliyor. O problemi de gidermek için kulaklığın yazılımından 7.1 Surround ayarı Stereo çektim. Ayrıca Problem esnasında USB girişinden kulaklığı çıkartıp aynı yerine geri taktığımda ses düzeliyor. Onun dışında ses ile ilgili hiç bir sıkıntı yaşamadım. He belki diyeceksiniz 7.1 kullanmadıktan sonra neden Void Elite RGB modelini aldınız. Hem 499 TL fiyata hiç düşmemişti hem de beyaz renk tasarımı hoşuma gitmiş, Cloud Stinger yadigarımın kulaklık derileri her yere pul pul dökülmeye başlamıştı.

Ayrıca şu an mesela Blackshark V2 kulaklığı tekrar Void Elite yanına arkadaki USB girişine taktıktan sonra yine bir problem yaşarmıyım diye korkmuyor değilim. Ayar kontrolü yaparken hem Windows ses kaydedici hem de Discord ses ayarı bölümünden kendi sesimi dinleyerek yapıyorum. Fakat dediğim gibi Blackshark V2 modelinde şu an için yaşadığım tek sıkıntı Discord üzerinden karşı tarafla konuşma yaparken arkadaşımın bazı kelimelerin yutulduğunu söylemesi ve sesin kesilmesini belirtmesi. Şimdi tekrar diğer kulaklıklar takılıyken bu sefer anakartın USB soketine değil de kasanın öndeki USB girişlerinden birine Blackshark V2 takıp tekrar ayarlara bakıp test edeceğim. Normalde Void Elite ve Blackshark V2 kulaklıkların uygulamaları da farklı olduğundan her ne kadar iki kulaklıkta USB ve 7.1 olsa da bir problem olmaması gerektiğini düşünüyorum. Fakat ben her ihtimale karşı ön tarafa takacağım.

Genel ayarlardan sırasıyla yapmam gereken herhangi bir ayar var mı acaba? THX falan genel olarak AUTO denedim, sadece bir kere Manuel yapıp alttan COD ayarını THX Competitive Mode yapmıştım. Onu da öğleden sonra oyunda deneyeceğim. Ses olarak nasıl bir etkisi var diye. Bir de THX Environmental Competitive Mode var. Aralarında çok bir fark var mı acaba? Bunun dışında sorabileceğim ENHANCEMENT bölümünden Sound Normalization seçeneğini açıp kapatıp denemiştim. Sesi biraz daha yükseltiyor gibiydi. Bu ayarı COD gibi oyunlarda açık tutmak iyi midir? Alttaki ayarları ellemedim. Voice Clarity ve Bas Boost ayarlarını açmadım. Onlar açık mı kapalı mı kalmalı?

Zaten bir de beni asıl ilgilendiren MIC bölümü var. Orda ses %100. MIC Boost açık. Voice Gate seçeneği ne olmalı? ENHANCEMENTS bölümünü hiç açmadım. Açılması gereken ayar varmı sence? Yani mikrofona özellikle karşı tarafa sesin gitmesinde etken olan herhangi bir ayar var mı? Bilgi verebilirsen çok sevinirim gerçekten uğraşmaktan 3 günde bunaldım:)
Mikrofon sesini 75-80 arası tutuyorum. Bence diğer Usb ses kartını çıkartın öyle deneyin. Ses karıştırıcısını açın v2 Sound Card seçin mikrofon testini öyle deneyin. Oyunlardaki durumu ise siz zamanla oynayarak kendi ayarınızı bulacaksınız. Genelde Auto modunda oynuyorum çoğunu. Environmental çevresel demek hikayeli oyunlar için. Competitive modu ise rekabetçi mod sesleri daha fazla tizleştiriyor, bası kısıp.

Mikrofon sesini 75-80 arası tutuyorum. Bence diğer Usb ses kartını çıkartın öyle deneyin. Ses karıştırıcısını açın v2 Sound Card seçin mikrofon testini öyle deneyin. Oyunlardaki durumu ise siz zamanla oynayarak kendi ayarınızı bulacaksınız. Genelde Auto modunda oynuyorum çoğunu. Environmental çevresel demek hikayeli oyunlar için. Competitive modu ise rekabetçi mod sesleri daha fazla tizleştiriyor, bası kısıp.
Kasanın önündeki 2 USB girişlerinde Deathadder V2 ve Basilisk V2 takılıydı. Tekini arkaya anakartın USB girişine taktım. Ön tarafta kalan tek yere de Blackshark V2 takıp ayarlardan önce seninki gibi mikrofon sesini 100 seviyesinden 80 seviyesine getirdim. En olmadı 70 seviyesine düşürüp de deneyeceğim. MIC BOOST seçeneği aktif mi sende? Ben açmıştım da eğer olumsuz bir etkisini test ettiysen bende deneyeyim. Şu an açık kullanıyorum. Hem Discord ses ayarlarından mikrofon testinden mikrofonu kendim duyarak kontrol ediyorum. Hem de Windows ses kaydedicisinden kaydedip deniyorum. Hoparlör genel ses seviyesi olarak ise kulaklığın üstündeki ayar tuşu full sesi açık halde. Sağ alttan bilgisayarın hoparlör bölümü ise %20 olarak kullanıyordum. Şimdi onu %40 seviyesine çıkartınca Discord kendi duyduğum ses aşırı fazla yükseldi. Windows ses kaydedicisindeki ses seviyesi ise Discord sesine göre tabikide çok daha az fakat beni dinleyen bir kişinin rahatlıkla duyabileceği seviyede. Mübarek yapmadığım şey kalmadı. Mikrofonu söküp tekrar taktım da. Bakalım bugün yine aynı sıkıntıyla karşılaşacak mıyım. Gerçekten acayip.

Bu arada sağ alt Windows ses ikonunda hoparlör bölümü Razer USB Sound Card seçili. Yazılımda ise THX Auto seçili. Windows ses ikonunu da THX yapmalı mıyım yoksa Razer USB Sound Card olarak kalsın mı? Sadece COD ayarını Competitive yapabilmek için bir kere Manuel yapıp akabinde tekrar Auto ayarına aldım. Bunların dışında genel anlamda önerdiğin herhangi bir ayar falan varsa alabilirsem sevinirim.

Mesela Audio Equalizer veya MIC Equalizer ayarlarıyla hiç oynamadım. İkisinde de bütün seçenekler Default ve ortada duruyor. Buralarla ilgili bir ayar yapmaya gerek var mı? Bir de müzik ve film deneyimin var ise eğer onları da yapılması gereken ayarlar var ise bilgi verebilirsen çok sevinirim dostum. Teşekkürler.

Kasanın önündeki 2 USB girişlerinde Deathadder V2 ve Basilisk V2 takılıydı. Tekini arkaya anakartın USB girişine taktım. Ön tarafta kalan tek yere de Blackshark V2 takıp ayarlardan önce seninki gibi mikrofon sesini 100 seviyesinden 80 seviyesine getirdim. En olmadı 70 seviyesine düşürüp de deneyeceğim. MIC BOOST seçeneği aktif mi sende? Ben açmıştım da eğer olumsuz bir etkisini test ettiysen bende deneyeyim. Şu an açık kullanıyorum. Hem Discord ses ayarlarından mikrofon testinden mikrofonu kendim duyarak kontrol ediyorum. Hem de Windows ses kaydedicisinden kaydedip deniyorum. Hoparlör genel ses seviyesi olarak ise kulaklığın üstündeki ayar tuşu full sesi açık halde. Sağ alttan bilgisayarın hoparlör bölümü ise %20 olarak kullanıyordum. Şimdi onu %40 seviyesine çıkartınca Discord kendi duyduğum ses aşırı fazla yükseldi. Windows ses kaydedicisindeki ses seviyesi ise Discord sesine göre tabikide çok daha az fakat beni dinleyen bir kişinin rahatlıkla duyabileceği seviyede. Mübarek yapmadığım şey kalmadı. Mikrofonu söküp tekrar taktım da. Bakalım bugün yine aynı sıkıntıyla karşılaşacak mıyım. Gerçekten acayip.

Bu arada sağ alt Windows ses ikonunda hoparlör bölümü Razer USB Sound Card seçili. Yazılımda ise THX Auto seçili. Windows ses ikonunu da THX yapmalı mıyım yoksa Razer USB Sound Card olarak kalsın mı? Sadece COD ayarını Competitive yapabilmek için bir kere Manuel yapıp akabinde tekrar Auto ayarına aldım. Bunların dışında genel anlamda önerdiğin herhangi bir ayar falan varsa alabilirsem sevinirim.

Mesela Audio Equalizer veya MIC Equalizer ayarlarıyla hiç oynamadım. İkisinde de bütün seçenekler Default ve ortada duruyor. Buralarla ilgili bir ayar yapmaya gerek var mı? Bir de müzik ve film deneyimin var ise eğer onları da yapılması gereken ayarlar var ise bilgi verebilirsen çok sevinirim dostum. Teşekkürler.
Müzik ve oyun için Sound Normalization ayarını açıyorum. Müzik için 35 seviyesinde tutuyorum ekolayzır ise yok, oyunda ise 80'e geçiyorum ancak çok kimse bu ayarı kullanmaz, ekolayzırdan da Game modunu seçiyorum. Bazı oyuna göre Bass Boost açıp 80-90 arasına çekiyorum. THX modu için ise Auto moduna alırsanız kendisi Game moduna alacaktır. Eğer Competitive modunu seçmek istiyorsanız Manual seçip oyun simgesinin karşısına da Competitive seçip öyle bırakmanız lazım Auto alsanız da işlemez. Mic Boost kullanmadım sesi yükseltiyor gibi geldi, arkadaşım yeteri kadar duyduğunu söyledi bende fazla kurcalamadım, belki diğer ayarları da deneyin siz. Yazılım THX seçmeni öneriyor, Sound Card seç dememin sebebi ise mikrofon acaba o yüzden mi sesi kötü iletiyor diye denemen içindi. Mic Monitöring diye ayar kısım var onu açarsanız kendi sesinizi kulaklığınıza verir ancak doğal ses duyarsınız karşıya gittiği gibi duymazsınız, bu sadece oyundayken bağırıp bağırmadığınızı daha iyi anlamanız için.

Yeni konular

Geri
Yukarı