8BitDo Ultimate alınır mı?

OnurTAŞ

Kilopat
Yer
Sancaktepe, İstanbul
Merhabalar, F/P gamepad arayışına girdim ve 8BitDo gamepad'leri karşıma çıktı ve çok da hoşuma gitti. Youtube'da dolaşırken bu video karşıma çıktı. Kullananlar ne düşünüyor. Zira almaya ikna ederseniz seve seve tercih edebileceğim bir model özellik ve fiyat bakımından.

Bir de, MSI GC30 v2 mi yoksa 8BitDo Ultimate mi?

Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Merhaba, F/P gamepad arayışına girdim ve 8BitDo Gamepad'leri karşıma çıktı ve çok da hoşuma gitti. YouTube'da dolaşırken bu video karşıma çıktı. Kullananlar ne düşünüyor. Zira almaya ikna ederseniz seve seve tercih edebileceğim bir model özellik ve fiyat bakımından.

Bir de, MSI GC30 V2 mi yoksa 8BitDo Ultimate mi?

Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Dostum bu F/P değilki bildiğin s tier gamepad fiyatında. Bu cihazı kullanmadım hiç ama bu fiyatı vereceksem bilindik ürün alırım. Xbox Series X gamepad varken tercih etmem.

Not: Yorumu kablosuz için yaptım.

Bende GC20 v2 var. GC30'la aynı kasa. Sol alttaki yön tuşları çok kötü, birine basarken aşırı dikkatli olmazsan diğer tuşlara da basabiliyorsun. 8BitDo için kaliteli diyorlar. Benim tavsiyem MSI almayın.

Dostum bu F/P değilki bildiğin s tier gamepad fiyatında. Bu cihazı kullanmadım hiç ama bu fiyatı vereceksem bilindik ürün alırım. Xbox Series X gamepad varken tercih etmem.

Not: Yorumu kablosuz için yaptım.
Bende GC20 v2 var. GC30'la aynı kasa. Sol alttaki yön tuşları çok kötü, birine basarken aşırı dikkatli olmazsan diğer tuşlara da basabiliyorsun. 8BitDo için kaliteli diyorlar. Benim tavsiyem MSI almayın.
@spriggan arkadaşımızın dediği mantıklı geldi.
Şu iyi midir?

Şu iyi midir?
Dostum bence güvenilir satıcıdan al. İthalatçı garantiside olabilir ama satıcı çakma falan gönderir anlamazsın yazık olur.

200 300 tl daha ver amazon, mediamarkt gibi bir yerden al kafan rahat etsin.

Bende 9. nesil Xbox kontrolcüsü var yıllardır ve 8BitDo'nun Wireless ve BT destekleyen modelini aldım (sanırım ismi Ultimate'di) Xbox kontrolcüsüne kendi lehimleyerek arkaya tuş takmış bir insan olarak, arka tuşları ve Switch destekliyor diye aldım. Tek eksisi yazılımı çok kabız, bağlantıyı koparıp düzenleme moduna giriyor ve geri uygulamayı kapayınca normale geri dönüyor. Makro moduna falan baktım ama çok anlayamadım, karışık olmuş, zaten kullanmayacağım için önemsemedim. Normal tuşları Xbox kontrolcüsünden hafif ve sessiz, tetik tuşları biraz daha sert, biraz tercih meselesi. 8BitDo'nun bendeki modeli 245 gram, Xbox 40 gram daha ağır. Bu ağırlığa şarj edilebilir pil de ei etmiş olabilir, ben 2 içinde 2 yedek 4 pil almıştım, oyun oynarken bir anda bitiyordu ve değiştiriyordum. 8BitDo devamlı Dock'da durduğu için hiç şarjının bittiğine denk gelmedim. Bu oynarken fark edilmiyor ama eline aldığında çok daha hafif hissettiriyor. Bu da biraz tercih meselesi. 8BitDo'nun dock ile gelmesi çok büyük artı, Masamda doğru düzgün bir yeri var. Tabii benim için en büyük artısı Switch ile kullanabiliyor olmak ama aldığım günden beri hiç Xbox kontrolcüsünü kullanmadım, tozlanmasın diye çekmecede duruyor. MSI'ı hiç bilmiyorum ama Xbox'ı her yerde bulup deneyebilirsin ve böylece aklında bir fikir olabilir diye yazdım.

Şu iyi midir?
Dostum bende ikisi de var ve ikisinden de memnumum. 8Bitdo Ultimate Bluetooth ve Xbox 9. nesil ikisine de sahibim. İkisinin de premium kalitesi var ikisini de kullanıyorum. Daha komboya dayalı oyunlarda mortal kombat gibi 8bitdo yu kullanıyorum makrosu ve turbo modu var. Daha chill takılacağım oyunlarda ise Xbox kolunu alıp koltuğuma uzanıyorum. Aslında onun sebebi de Xbox kolunda silikon kılıf olması ve elleri terleyen biri olarak bunun daha kaydırmaz verdiği his.

İkisinin arasında kalsam ve birini kullanabilecek olsam 8Bitdoyu seçerdim ben. Back paddle olması, hall effect joystickler ile sıfır drift, turbo modunun olması, makrosunun olması ve 2.4ghz modunun olması beni daha fazla çekiyor. Deadzone yok. Tabi ki Xbox 9. nesil de çok kaliteli bir kol fakat ben diğer kolu daha çok seviyorum.

Şöyle de bir inceleme mesajı paylaşmıştım.

ultimate 2.4ghz var bende. çok memnunum. bir sürü özelleştirme opsiyonu var, standı var, malzeme kalitesi çok iyi. şu anda xbox kolundan da ucuz. bildiğim kadarıyla zaten xbox onaylı üçüncü parti aksesuar üreten bir firma.

Yeni konular

Geri
Yukarı