İnceleme 8BitDo Ultimate wired Controller incelemesi

Merhaba arkadaşlar 2 gün önce gamepadim elime ulaşdı ve 3 günlük fikirlerimi sizinle paylaşmak isterim. Logitech F710 almak istiyordum ama anlık fikrim değişmesi ile ve bu gamepadin fiyatının 44 dolardan 19 dolara düşmesi ile almaya karar verdim. Aldığım link: https://www.amazon.com/dp/B01MU0UPAM?ref=ppx_yo2ov_dt_b_product_details&th=1
İncelemeye geçelim.

Kalite:
Malzeme kalitesi, triggerler ve tuşlar gerçekden harika elinize aldığınız an kaliteyi hissediyorsunuz ama tuşlarına dokunduğunuzda çıkan sesi sevmedim.

Sağlamlık:
Malzeme kalitesi iyi ama bence sağlam değil. Hala elimden düşürmedim ama küçük düşmelere dayanıklı olur evet yüksek yerden düşerse patlar gibi geliyor. Kablosu kalınlığı iyi ve bana sağlam gibi geldi.

Ergonomi:
Ergonomisine çok iyi ve rahat. Aşırı hafif elinizde gamepad yokmuş gibi hissettiriyor ve 332 gram. Boyut olarak bana biraz küçük geldi ben DS4, DS5 ve Xbox 360 kolu kullandım boyu onlara nazaran çok küçük geldi ve çok küçük kolları sevmiyorum. Kablonun uzunuğu 3 metre, kalın ve biraz rahatsız ediyor.

Titreşim:
Titreşim aşırı iyi ve gerçekten hissediyorsunuz.

Uyumluluk:
Windows 11 kullanıyorum ve sıkıntı yaşamadım. Xbox kolu olduğu için hiç bir şekilde uyumsuzluk olmuyor. Kısaca tak, çalıştır.

Bilmediğim özellikler:
Arkasında ve kulaklık girişinin yanında ne işe yaradığını bilmedığım tuşlar var. Bilen varsa aydınlatsın. Bir de uygulama desteği var ve hiç kullanmadım.

photo_2023-12-22_17-57-04.jpg
photo_2023-12-22_17-57-01.jpg

Bende de 8BitDo Ultimate C versiyonu var. İki tanesini toplam 1600 TL civarına almıştım. Gerçekten çok memnunum. Kısa ve güzel inceleme olmuş. Ben alırken markanın bilinmemesinden tereddüt ettim ancak elde tuttuğumda şüpheler uçtu

Bilmediğim özellikler:
Arkasında ve kulaklık girişinin yanında ne işe yaradığını bilmedığım tuşlar var. Bilen varsa aydınlatsın. Bir de uygulama desteği var ve hiç kullanmadım.
Arkasındaki tuşlar özelleştirebilir. Uygulamadan yapılabilir muhtemelen.

Kulaklık girişinin yanındaki tuş ise mikrofonlu kulaklık kullanıyorsanız mikrofonu kapatıp-açma işine yarıyor.

Analog tuşlarının ve tetik tuşlarının ölü bölgelerinden de bahsederseniz memnun olurum. Bence gamepad alırken ilk bakılması gereken şey analog ve tetik tuşlarının ölü bölgesi.

Bende yavaştan bir gamepad bakmaya başladım. Uzun süredir kullandığım kablosuz gamepadim şarj konusunda miadını doldurmaya başladı.

Analog tuşlarının ve tetik tuşlarının ölü bölgelerinden de bahsederseniz memnun olurum. Bence gamepad alırken ilk bakılması gereken şey analog ve tetik tuşlarının ölü bölgesi.

Bende yavaştan bir gamepad bakmaya başladım. Uzun süredir kullandığım kablosuz gamepadim şarj konusunda miadını doldurmaya başladı.

İkisinin de ölü bölgesi yok, drift yapmasın diye çok az bir ölü bölge ayarı koyuyorlar onu da uygulamasından kapatmak oluyor diye biliyorum.

Hayırlı olsun. Kablo uzunluğu gerçekten iyimiş.

Ben de elimdeki F710'u satıp 8bitdo'nun kollarından birini alacağım. Çok modeli var daha tam bakmadım da aradığım hem 2.4ghz hem de bluetooth bağlantısı olması.

Hayırlı olsun. Kablo uzunluğu gerçekten iyiymiş.

Ben de elimdeki F710'u satıp 8BitDo'nun kollarından birini alacağım. Çok modeli var daha tam bakmadım da aradığım hem 2.4GHz hem de Bluetooth bağlantısı olması.

İstediğiniz modelden 2 tane var. Biri pahalı diğeri ucuz. Benim aldığımın kablosuz modelı pahalı ama C olan ucuz. Amazon linki: Amazon.com.tr
@6Miller8 bu modelden kullanıyordu galiba.

Hayırlı olsun. Kablo uzunluğu gerçekten iyimiş.

Ben de elimdeki F710'u satıp 8bitdo'nun kollarından birini alacağım. Çok modeli var daha tam bakmadım da aradığım hem 2.4ghz hem de bluetooth bağlantısı olması.
İstediğiniz modelden 2 tane var. Biri pahalı diğeri ucuz. Benim aldığımın kablosuz modelı pahalı ama C olan ucuz. Amazon linki: Amazon.com.tr
@6Miller8 bu modelden kullanıyordu galiba.
Ultimate ile C arasında ufak bir fark vardı sanırım. Aldığım şeye iyi bakarım o yüzden almışken iyisi olsun diyorum araştıracağım teşekkürler. F710'u 3 aylık garantisi varken 85₺'ye sarı siteden almıştım o kadar yaşı var ama sapasağlam hala.

Geri
Yukarı