8GB RAM 5.43 kullanılabilir sorunu

Zeyin

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Öncelikle benim RAM'im 8 GB fakat sistem bilgisinde 7.98 kullanılabilir 5.43 olarak gözüküyor. BIOS'um yani benim anakartım normalde Asus'un M5A78L-M LX3 fakat BIOS american mag... ve sürümü de oldukça eski, sistem bilgisinde var.

Soru.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Görev Yöneticisinin ekran görüntüsünü atabilir misiniz ?

Buyrun
SS 2.PNG
SS 1.PNG

Bilgisayarı temizlediniz mi?

Temizledim Fakat 1 yıl falan oluyor ekran kartımdada temizledikten sonra sıkıntılar oldu pc bi anda donmalar gibi

-UNUTMADAN Windows Bellek tanılama Aracı raporlarınıda şuraya bırakayım : Hiçbir Sorun bulumadı gibi bir yazı geldi

Son düzenleme:
Bu bir sorun değil. Sistemin 2.5 GB yakın bellek kullanıyor. Ondan geriye kalan belleğin 5 GB civarı olduğunu belirtiyor.
Kullanımda sistemin kullandığı bellek miktarını, kullanılabilir ise boşta olan bellek miktarını gösteriyor. Topladığında zaten 8 GB civarı olduğunu göreceksin.

Bu arada Windows 10 geçiş yapmanızı öneririm. Temel güncelleştirme desteği olmayan bir işletim sistemini kullanmayın.

Son düzenleme:
Bu bir sorun değil. Sistemin 2.5 GB yakın bellek kullanıyor. Ondan geriye kalan belleğin 5 GB civarı olduğunu belirtiyor.
Kullanımda sistemin kullandığı bellek miktarını, kullanılabilir ise boşta olan bellek miktarını gösteriyor. Topladığında zaten 8 GB civarı olduğunu göreceksin.

Bu arada Windows 10 geçiş yapmanızı öneririm. Temel güncelleştirme desteği olmayan bir işletim sistemini kullanmayın.

Anladım teşekkür ederim sağolun fakat 2 gb sistem alması normal mi bu konularda biraz yeniyimde

Ekran Kartı : Amd Redeon RX 460 - Msi 2 GB
İşletim sistemi Windows 7

@Zeyin Dostum, bilgisayarın sadece oyunlara ram vermiyor. İşletim sisteminde çalışması gerek. Benimki boştayken bile 4-5GB ram kullanıyor. Normal.

Arka planda çalışan uygulamalar ve Windows için gayet normal bir bellek kullanımıdır. Bazı hizmetleri, görevleri ve arka plan uygulamaları kapatarak 1.5 GB civarına çekebilirsin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı