8GB RAM kullanılabilir miktar 6,97GB sorunu

Jy Wollep

Decapat
Öncesinde kullanılabilir RAM diye bir şey görmedim. Geçtiğimiz günlerde öyle bir bilgisayarımdan özelliklere bakayım dedim. Kullanılabilir RAM yazısını gördüm. RAM'ler yanlış slotlarda değil kesinlikle. msconfig' den bellek üst sınırı tikli de değildir. 64bit kullanıyorum. Nasıl çözebilirim? Yardımlarınızı bekliyorum :)

İşlemci: AMD A10 7870K Radeon R7, 12 Compute Cores 4C+8G 3.90 GHz
Ekran kartı: Asus RX560 2GB
RAM: 8GB

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    1,1 KB · Görüntüleme: 311
Son düzenleyen: Moderatör:
Kullandığın makine Laptop ise dahili ekran kartına ayrılmış bellek miktarı fazladır. Tamamen kapatamazsın ama 6.96 değilde genelde 7.86 falan gözükür. Yani Onboard ekrankartın tüketiyor o RAMI. Bundan dolayı sisteminde eksikmiş gibi gözükür. Normal Bir Durum. Ama Biostan bi kurcala ayrılmış video belleği değiştirilebilir. Kurcalarsan bulursun değerini en aza al yada sana nekadar uyarsa. Kullanılabilir RAM o zaman artış gösterir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bunu izle demek istediğimi anlayacaksın. OK Kolaygelsin.
Ayrıca Harici Ekrankartına da takviye yapılabilir. Masaüstü pc kullanıyorsan. Ve tek bir ekran kartı varsa onun içinde verilmiş olabilir. Bununda hem Biostan hemde regeditten ayarları var. Biraz araştırırsan bulabilirsin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı