8GB RAM Kullanılabilir Miktar 3,95

ımonster11

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. 2 gün önce bilgisayarımı Windows 10'a format attım ve şimdi farkettim ki Bilgisayar - Özellikler kısmında RAM : 8,00 GB ( Kullanılabilir miktar 3,95 GB) yazıyor. Bilgisayarım daha 1 sene bile olmadı. Yardım lütfen.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşletim sistemini 32 bit kurmuşsun sistemini 64 bit olarak tekrar kur. W7 w8 w10 da 32 bit işletim sistemleri 4 gb ustu ram tanımazlar 4 GB'den fazla RAM'in varsa 64 bit kuracaksın sistemini.

Son düzenleyen: Moderatör:
Artık Windows 10 64 Bit sürüme geçin 8.1 kurmayın tekrar derim. Yine olmazsa yazın bakalım. Sistem özelliklerinizi de yazın ayrıca işlemci ana kart ram ekran kartı vs.

Sanırsam 32 bit kullanıyorsun 32 bit sistemlerde ram miktarın kaç gb olursa olsun sadece 3.95 gb'I kullanılır. Eğer kalan gb'ı kullanmak istiyorsan 64 bit yüklemen şart :) . Yok şu anda 64 bitse ve bir anda böyle bir durum olduysa eğer o beni aşar ram çift kanalsa eğer bir tane ramde sorun olabilir örneğin :(

Merhabalar. 2 gün önce bilgisayarımı Windows 10'a format attım ve şimdi farkettim ki Bilgisayar - Özellikler kısmında RAM : 8,00 GB ( Kullanılabilir miktar 3,95 GB) yazıyor. Bilgisayarım daha 1 sene bile olmadı. Yardım lütfen.
O özellikler kısmı var ya, orada sistem türü yazar belleğin hemen altında. Orada 32 bit yazıyor ise 64 bit Windows 10 kur (başka bir değişle 64 bit Windows 10 formatı at.). Sorununu çözersen buraya çözüp çözmediğini de yazarsan sevinirim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı